21 лютого – Міжнародний день рідної мови

  Щороку 21 лютого всі народи Землі за рішенням ЮНЕСКО відзначають Міжнародний день рідної мови.

  У світі налічується безліч мов. За попередньою оцінкою їх число становить близько 6 тисяч. Мова кожного народу  має самобутні вислови, які відображають менталітет і традиції нації.

  Мова формує свідомість людини, знання мови допомагає розширити кругозір, глибше проникнути в культуру іншої країни.

  Ні для кого не є секретом, що українська мова входить у п’ятірку наймилозвучніших  мов світу. Та кожен українець знає, що наша рідна мова є найбагатшою та наймелодійнішою. Вона додає впевненості в собі та власних силах.

  Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, поглиблювалось під пером  Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І. Нечуєм-Левицьким, П.Мирним, М. Коцюбинським, Л. Українкою, І.Франком  та багатьма іншими видатними українцями.

  Рідне, материнське слово для кожного українця є оберегом. Воно таїть у собі надбання віків, пам'ять усього нашого народу, оберігає й передає всі виміри духовних скарбів поколінь.

  Бережімо рідне слово, бо в ньому не тільки гомін лісів, переливи струмків, шепіт трав, а й високий дух пращурів, сила нашого сьогодення та запорука майбуття.

  Не забуваймо, що українська мова нас єднає. З нею ми неповторні та самобутні.