Чергова нарада з керівниками комунальних установ

  23 січня заступник голови районної ради Олег Чугункін провів нараду з керівниками комунальних установ району. Під час наради були розглянуті питання про запобігання й врегулювання конфлікту інтересів у діяльності осіб та  про суттєві зміни щодо заповнення електронних декларацій.

  Особливо детально було зупинено на розгляді статей Закону України “Про запобігання корупції” стосовно способів врегулювання посадовими особами реального та потенційного конфлікту інтересів, алгоритму дій посадовими особами при конфлікті інтересів, відповідальності за вчинення дій, прийняття рішень в умовах конфлікту інтересів.

  При розгляді питання щодо заповнення електронних декларацій, було наголошено на тому, що згідно чинного антикорупційного законодавства, зокрема в заключних положеннях Закону України “Про Вищу раду правосуддя”, що набув чинності 5 січня 2017 року, зазначено, що норма про обов’язкове заповнення електронних декларацій не поширюється на посадових осіб установ і організацій, що здійснюють основну діяльність у сфері соціального обслуговування населення, соціальної й професійної реабілітації інвалідів і дітей-інвалідів, соціального захисту ветеранів війни й учасників антитерористичної операції. Також звільнені від електронного декларування керівники установ охорони здоров’я, крім керівників установ охорони здоров’я центрального, обласного, районного, міського  (міст обласного значення, міст Києва й Севастополя) рівня. Крім того, скасована необхідність заповнювати електронні декларацій для керівників установ освіти (крім керівників вузів та їхніх заступників), науки (крім президента Національної академії наук України і національних галузевих академій наук, перших віце-президентів, віце-президентів і головних вчених секретарів НАНУ й національних галузевих академій наук, інших членів президії НАНУ й президій національних галузевих академій наук). Звільнені від зобов'язання заповнювати електронні декларації керівники закладів культури, мистецтв, відновлення й збереження національної пам'яті, фізичної культури, спорту й національно-патріотичного виховання.

  За результатами наради дано відповідні доручення.