Чергове засідання Клубу міських та селищних голів в області

  28 березня у Гніванській міській раді відбулось чергове засідання Клубу міських та селищних голів при Вінницькій обласній Асоціації органів місцевого самоврядування. У роботі засідання Клубу взяли участь голова Вінницької обласної Ради та голова Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Анатолій Олійник, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, голови міст обласного і районного значення та селищні голови Вінницької області, серед них  був і Оратівський селищний  голова Ігор Барський.

  Під час зібрання обговорювали спільні проблеми: про організацію харчування учнів 1-4 класів, про електронні закупівлі на сайті “Прозоро”, про об’єднання територіальних громад, стратегію області щодо організації сортування сміття, якість надання медичних послуг, самовільне захоплення земельних ділянок, передачу на органи місцевого самоврядування повноважень з надання реєстраційних послуг, доступи до реєстрів, створення ОСББ, асфальтування доріг, про передачу на баланс муніципальної поліції.

  Розпочав засідання Анатолій Олійник, зауваживши, що Вінниччина є однією з тих областей, які підтримують усі напрями розвитку територіальних громад. Нині подано 600 проектів на обласний конкурс розвитку територіальних громад. Потрібно підтримувати тих людей, які прагнуть зробити свої населені пункти кращими.

  У питанні передачі реєстрації майнових прав повідомлено, що з 4 квітня починає діяти система на районному рівні. Але досить не затверджено процедуру оформлення землі Кабінетом Міністрів.

  При розгляду питання електронних закупівель на сайті “Прозоро” було зазначено, що з 1 серпня 2016 року усі державні закупівлі на суму від 3000 до 200000 грн. мають проводитись виключно на цьому ресурсі. Існує вже 8 інтернет-майданчиків, що пропонують свої послуги із закупівлі товарів.

  Про стан харчування дітей 1-4 класів в області повідомила Олена Чорна, перший заступник директора Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА. Із 1 січня 2016 року безкоштовно харчуються тільки учні 1-х класів  та особливі категорії дітей: 472 дитини-сироти, 1057 дітей з багатодітних сімей, 171 дитина з особливими потребами та 4775 першокласників з малозабезпечених сімей. Тому районам рекомендовано перейти до розширення переліку категорій дітей для харчування. А задля полегшення фінансового навантаження – використовувати пришкільні ділянки.

  Окрім того, на засіданні Клубу начальник управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області Борис Наливайко розповів, що з 4 квітня 2016 року Державна міграційна служба припиняє реєстрацію місця проживання. Органи місцевого самоврядування будуть здійснювати реєстрацію, передавати данні до єдиного державного демографічного реєстру. Але, на сьогодні, - недостатнє матеріально-технічне забезпечення та відсутність фахівців.