Чорнобильська катастрофа є великим уроком для кожного

   “Лине звідусіль Чорнобильський біль”... Звучали ці рядки пісні під час концерту-реквієму, приуроченому 30-річчю Чорнобильської трагедії, що відбувся 26 квітня у районному Будинку культури.

    До ліквідаторів наслідків катастрофи на ЧАЕС та представників їхніх родин зі словами вдячності звернулись голова районної Ради Галина Лошак, заступник голови райдержадміністрації Василь Палюра, голова районної громадської організації “Союз Чорнобиль Україна” Микола Волинець. У виступах наголошувалось, що герої-чорнобильці заради майбутнього Української держави свідомо та мовчки боролися з незримим та невідчутним убивцею. Ціною власного здоров’я оплатили шанс на життя мільйонів людей, бо саме Чорнобильська трагедія близька не лише українському народу, а й людям усього світу.

     Звертаючись до присутніх у залі Галина Лошак, зауважила, що “у всіх нас вистачить сили героїчно вистояти непрості часи сьогодення, взявши за приклад самовідданість  мужніх учасників ліквідації аварії. І врешті-решт наша країна стане незалежною державою в колі світових лідерів. Обов’язок кожного з нас – добре пам’ятати заповіді Великого Пророка – “немає другого Дніпра”. Україна у нас одна, її треба берегти”.

     Керівники району відзначили Подяками райдержадміністрації та районної Ради                        61 оратівчанина-учасника тих трагічних подій,  вручили їм квіти та грошові винагороди.

   Для присутніх було продемонстровано документальні відеокадри Чорнобильської трагедії.

   Відзначення роковин завершилось пам’ятною ходою та покладанням квітів до обеліску загиблих на ЧАЕС. Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять 19 героїв-чорнобильців, вихідців із Оратівського району,  які відійшли у вічність.

    Також з нагоди 30-річчя Чорнобильської катастрофи за ініціативи Оратівського селищного голови Ігоря Барського ліквідаторами було висаджено 30 кущів троянд.