День захисника України

  День захисника України – свято, що об’єднує різні покоління, бо нероздільно пов’язане з розвитком війська та козацтва, національно­-визвольним рухом минулого століття та боротьбою українського народу за суверенітет і територіальну цілісність незалежної України.

  Усі, кого пам’ятає українська земля у жертовній любові до неї, у боротьбі за свободу, своїми подвигами показують приклад високого патріотизму та нескореності людського духу. І правда про їхню звитягу закарбована золотими літерами в українській військовій історії.

  Проте сьогодні, не забуваючи історії, ми говоримо про сучасників, які відроджують духовні основи української нації, стоять на захисті доброго імені України, її традицій та культури, захищають кордони й зміцнюють авторитет держави.

  Серед тих, хто боронив і боронить східні рубежі країни, більше 200 оратівчан – учасників антитерористичної операції. Вони демонструють ворогові та цілому світу українську велич, прагнення до волі та здатність самостійно вирішувати долю своєї держави. І мирне небо над нами сьогодні тому, що ті хлопці – в окопах і під кулями. 134 захисники з Оратівського району уже демобілізовано. Вони повернулися у свої родини, гідно виконавши обов’язок захисника. Їхній ратний подвиг ніколи не піде у забуття.

  День захисника України підштовхує до розуміння головного: справжні герої – серед нас! І ніхто окрім нас не захистить свою землю, свою державу, свою родину! Всі ми: від солдата до селянина, від держслужбовця до вчителя, від лікаря до звичайного робітника – стоїмо на захисті України, невтомною щоденною працею втілюючи в життя мрію багатьох поколінь про сильну, незалежну, розвинену державу.       

  У цей нелегкий для України час усіх нас об’єднує єдина мета – перемога над агресором, відновлення миру в країні та поступальний розвиток нашої держави у європейському співтоваристві. І допоки в кожному буде присутній незламний стрижень українського духу, доти існуватиме Україна.

  Споконвічна українська сутність сьогодні проявилася в нас патріотизмом та здатністю до самопожертви. Значні зусилля і ресурси підприємці, волонтери, активісти та звичайні родини спрямовують, щоб підтримати військових, зміцнити обороноздатність країни і подолати ворога.

  Тому День захисника України – це свято українського народу. Свято кожного, хто усвідомив свою причетність до нескореної та духовно багатої нації. Саме сьогодні ми розуміємо всю глибину слів, які чули сотні разів: «Душу й тіло ми положим за нашу свободу і покажем, що ми – браття козацького роду». Сталося масштабне перезавантаження свідомості кожного українця. Відбулася внутрішня Революція гідності сердець!

  Сьогодні ми демонструємо всьому світу, що Україна навіть в умовах війни – сильна держава, а захист Вітчизни – спільна справа.

  Низько схиляємо голову перед подвигом наших вояків, щиро сумуємо разом із родинами загиблих, дякую волонтерам та представникам громадськості за небайдужість та активну позицію. Нам вистачить мужності, сили духу, взаєморозуміння та мудрості, аби зберегти Україну єдиною і незалежною.

         Слава українському народу!  Слава його захисникам!

          Слава незалежній і нескореній Україні!