Діалог з народними депутатами України

  2 березня проведено круглий стіл за участю представників територіальних громад Вінниччини з народними депутатами України від Вінницької області, організований Вінницькою обласною Асоціацією органів місцевого самоврядування  спільно з Вінницькою облдержадміністрацією та Вінницькою обласною Радою аби налагодити діалог та розповісти про ситуацію з «перших вуст».

  У Вінницю прибули народні депутати України Григорій Заболотний, Микола Кучер, Сергій Кудлаєнко, Олександр Домбровський, Руслан Демчак та Іван Спориш. Також на засіданні круглого столу були присутні голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій, голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник, керівник Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк, голови районних рад, голови РДА, керівники департаментів ОДА, голови об’єднаних територіальних громад, сільські та селищні голови, голови міст обласного значення, голови міст районного значення, голови постійних комісій обласної Ради.

  Валерій Коровій подякував депутатам Верховної Ради України за участь у засіданні, а також зазначив, що нині існує багато проблемних питань, пов’язаних із бюджетною децентралізацією, об’єднанням територіальних громад, реформуванням медицини та освітньої галузі. Більшість з них вдається вирішувати на місцях, проте є й такі питання, котрі стосуються майже кожної громади, і вирішувати які потрібно на рівні держави.

  Зауважив, що в результаті внесених змін до законодавства, органи місцевого самоврядування  взяли на себе принципово нову зону адміністративної відповідальності та розширили свої повноваження. Разом з тим, виникає ряд дискусій щодо розпорядження землями сільських, селищних, міських рад поза межами населених пунктів. Такого роду питання потрібно виносити на всеукраїнський рівень та шукати шляхи їх вирішення.

  Анатолій Олійник у свою чергу додав, що Україна перебуває у процесі активного впровадження реформ, котрі є новими та в багатьох виникають острах і брак знань як їх впроваджувати.

  Висловив сподівання, що ця зустріч буде продуктивною та допоможе знайти відповіді на низку питань, котрі потребують нагального вирішення.

  Віктор Вікалюк додав, що сьогодні група вінницьких депутатів у Верховній Раді є однією з найактивніших, тому ВОАОМС сподіватиметься на плідну співпрацю та допомогу представникам органів місцевого самоврядування з вирішенням їх злободенних питань і що спільними зусиллями вдасться досягти бажаного результату заради добробуту і процвітання Вінниччини.

  Зауважив, що Вінниччина не пасе задніх у процесах реформування органів місцевого самоврядування, а в багатьох питаннях , таких як надання адміністративних послуг – ми кращі. Сьогодні до Асоціації органів місцевого самоврядування входить 541 рада. Асоціація активно комунікує з громадами, постійно проводить зустрічі, семінари, круглі столи. Сьогодні відчувається недосконалість та непродуманість низки законодавчих питань, котрі гальмують роботу органів місцевого самоврядування та не дають розвиватися.

  Учасники круглого столу обговорили проблемні питання  територіальних громад області, пов’язані з реформуванням органів місцевого самоврядування, децентралізацією та об’єднанням територіальних громад, які можуть бути вирішені народними депутатами шляхом законодавчої ініціативи, що реалізується у формі внесення до Верховної Ради України: законопроекту; проекту постанови; іншої законодавчої пропозиції.

  Основною проблемою, котру озвучили представники територіальних громад, є неприйняття закону, що дає можливість користуватися землями поза межами населених пунктів, а також законопроект щодо можливості об’єднання громад, розташованих на територіях суміжних районів.

  Прозвучали також питання щодо можливості фінансування об’єднаних територіальних громад з Державного фонду регіонального розвитку, аби розвивати кооперативний рух. Злободенним питанням для всіх представників територіальних громад є питання щодо надання послуг з постачання електроенергії закладам соціальної сфери.

  Зустріч виявилась продуктивною та змістовною. Депутати вислухали всі зауваження та пообіцяли допомогти у їх вирішенні. Секретаріат Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування опрацює зібрані пропозиції та направить їх безпосередньо народним депутатам України для обговорення та прийняття відповідних рішень.