Допомога як прояв найкращих людських цінностей та чеснот

  9 Травня Оратівщина, як і вся Україна, відсвяткувала Перемогу над нацизмом. Мільйони людей боролись з ворогом, і багато з них загинуло у роки Другої світової. І хоча більшість імен солдатів тієї війни тепер лежать на скрижалях історії, все ж таки, на щастя, в живих є ті, які воювали за мирне небо та добре знають ціну вільної нації. Саме ці люди – ветерани-переможці завжди у полі уваги сучасного покоління, й у травневі дні на їх адресу звучало чимало похвальних слів. Окрім того, колишні фронтовики, що нині проживають у районі, разом з привітаннями відчули підтримку та допомогу від земляків-аграріїв, адже подвиг героїв непідвладний часу, як і наша безмежна вдячність за виявлену ними нездоланну мужність та незламність духу.

  У День Перемоги дуже важливо для кожного жителя, щоб у селі був пам’ятник, було куди прийти, де згадати тих людей, які здійснили героїчний вчинок, віддали своє життя заради світлого майбутнього. Тому за сприяння керівників сільгоспформувань облаштовано та проведено ремонти усіх сільських пам’ятників у знак шани до полеглих у роки страшного лихоліття. Зокрема, потрібно відмітити виконання  капітального ремонту пам’ятника загиблим воїнам-односельцям у с.Синарна, основні матеріальні витрати якого взяв на себе керівник СТОВ “Світанок” (загальна сума коштів проведених робіт складає 36 тис. грн.).

  Допомога аграріїв відчутна і різнобічна, вони надають адресні допомоги учасникам  бойових дій,  бійцям АТО, матеріально підтримують їхні сім’ї. Взагалі, можливо з деяких причин не етично вказувати загальну суму грошової допомоги, надану сільгоспвиробниками у квітні-травні ветеранам війни, вдовам, АТОвцям, учасникам зарубіжних воєнних дій, але вона сягнула понад 110 тис. грн.. Разом з тим, ця підмога, в першу чергу, є проявом найкращих людських цінностей та чеснот як милосердя, доброзичливість, чуйність та свята вдячність за Велику Перемогу.

  Тому потрібно подякувати тим, хто піклується про ветеранів-визволителів, учасників антитерористичної операції не тільки в переддень свята чи в саме свято, хто не забуває їх протягом року та по мірі можливостей постійно допомагає. І хочеться назвати такі сільськогосподарські підприємства: ТОВ “Агробуд”(кер. Шевчук О.П.), АКПП “Золота нива” (кер. Картовий П.М.), СФГ “Ескіт” (кер. Виходзь П.В.), ФГ “АгроСан” (кер. Сандул В.І.), ТОВ “Скоморошківське” (кер. Грох П.В.), ДП “Біріт-Надія” (кер. Мовчан О.М.), ФГ “Кошланське” (кер.Сандул В.І.), ФГ “Надія МВ” (кер.Мартинюк В.І.), ТОВ “Серволюкс” (кер. Бібіков І.А.), ТОВ “Агрофірма “Корвет” (кер. Волинець С.В.), ПП СП “Агрошляхбуд” (кер. Вовкотруб С.М.), ФГ “Лада-Марія” (кер. Шевчук О.П.), ФГ “Салій” (кер. Салій А.В.), ТОВ “Так-Агро” (кер. Клековкін О.В.), ТОВ “ОратівЛатІнвест” (кер. Заневчик А.М.), ТОВ “Юшківці-Агро” (кер. Іллюша С.І.), ПрАТ “Агрофорт” (кер.Мороз В.Б.), ПСП “Бугаївське” (кер. Гецко В.А.), ФГ “Агроросток” (кер. Мотузюк М.В.), ФГ “Поділля 2007 МВ” (кер. Мельник О.В.), ФГ “Рось Скала” (кер. Процюк О.О.), ФГ “Сур’я” (кер.Захарчук Р.В.), ПСП “Авангард” (кер. Ковтун І.І.), СВК “Маяк” (кер. Сплодитель П.Т.), ФГ “Яблуневе – М” (кер.Мартинюк В.І.), ТОВ “Яблуневе – С” (кер. Сандул В.І.), ФГ “Калина” (кер.Любарський І.І.), ПП “Агрофірма “Відродження” (кер. Бридун А.В.), СФГ “Валентина” (кер. Зрубовенко А.А.),  ФГ “Вікторія-Агро-ВК” (кер. Кузьменко В.М.), ТОВ “Воїнське ХПП” (кер.Шевченко І.Г.), ПП “Фарвуд”  (кер. Бондаренко О.Д.). Також проявили турботу про ветеранів і ТОВ “Облпаливо”, ФОП Бахіна О.М., ФОП Старушкевич В.Г., ФОП Данько Т.О., ФОП Ковальчук В.І., ФОП Бондаренко К.І., ФОП Янко Ю.В., ФОП Гуцько М.В., ФОП Мартинюк В.Г.

 

Галина Лошак, голова районної Ради