Обмін досвідом

        Згідно з планом роботи районної Ради 18 вересня цього року очолювана головою  районної  Ради  Володимиром  Токарчуком  делегація Оратівського району відвідала с.Лядова, що в Могилів-Подільському районі.

        Відбулася  зустріч із головою Могилів-Подільської районної ради Олегом Антонюком та Яришівським сільським головою Ніною Гнатюк. Олег Петрович коротко розповів про район, про основні напрямки роботи і плани на майбутнє.

         Ніна Анатоліївна ознайомила із історією і сьогоденням сіл Яришів і Лядова, що у складі сільської ради, із формами і методами роботи апарату ради, депутатського корпусу. Також не залишилися поза увагою проблеми життєдіяльності територіальної громади, шляхи і методи їх вирішення.

Далі сільські голови Оратівщини ознайомилися із роботою закладів соціального призначення на території с.Лядова. Зокрема, побували у відремонтованому фельдшерсько-акушерському пункті, відвідали недавно створений навчально-виховний комплекс «школа – дитячий садок», де зустрілися із керівниками закладів.

Завдяки такому спілкуванню кожен мав можливість порівняти свою роботу із напрацюваннями колег, зробити відповідні висновки та взяти на озброєння кращий досвід урядування та вирішення проблем територіальних громад.

Щоб наповнити душі вірою та благодаттю очільники територіальних громад нашого району також вирішили відвідати Лядовський Свято-Усікновенський скельний чоловічий монастир, що справедливо є одним із семи чудес Вінниччини.

15 вересня розташована високо над Дністром древня обитель відзначила своє тисячоліття. Це дійсно знаменна дата в історії православної церкви та її прихожан. Тож останнім часом, а саме з нагоди великого ювілею, зросла чисельність паломників до цієї святині. Минулої неділі на святкування прибуло близько п’ятнадцяти тисяч осіб, з них, майже чотири тисячі прихожан із різних куточків України та з інших держав.

         Уже тисячу років Лядовський монастир є оберегом православної віри і духовності нашого народу. Тож і оратівчанам випала нагода долучитися до святині Подільського краю, відчути високий духовний потенціал пращурів, їх патріотизм, мужність і любов до Батьківщини. Відродження святої обителі, заснованої преподобним Антонієм Печерським, має особливе значення для духовної історії  подільського краю і його християнських традицій.