Інформація про діяльність районної Ради у міжсесійний період

Шановні присутні!

  Відповідно до статті 18 Регламенту районної Ради коротко проінформую про діяльність у період після 7-ї чергової сесії районної Ради.

  Проведено 13 засідань постійних комісій. Розглянуто 33 питання, з них: 13 – стосувалися управління об’єктами спільної власності територіальних громад району, 6 – грошової оцінки землі, 2 – освіти, 6 – бюджету тощо.

  З початку року до районної Ради надійшло 137 звернень громадян, з них 106 письмових. Із загальної кількості звернень 30 стосувалося земельних відносин, 56 - житлової політики, 21 - соціального захисту, 3 - охорони здоров’я тощо. За результатами розгляду 62 звернення вирішено по суті, у 44 випадках дано роз’яснення згідно з чинним законодавством, 31 - чекає остаточної відповіді.

   Загальний обсяг листування у виконавчому апараті районної Ради становить 753 документи, з них 395 вхідних і 358 вихідних. Обсяг листування з обласними органами і установами становить 207 документів, зокрема, 183 вхідних і 150 вихідних. Видано 129 розпоряджень голови Ради. Ухвалено 116 рішень районної Ради.

  У міжсесійний період взяли участь у засіданнях сесій обласної Ради та обласних заходах. 9 вересня відбулося селекторне засідання колегії облдержадміністрації, під час якого розглянуто питання про стан підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери до проходження осінньо-зимового періоду 2016-2017 років та про запобігання захворюванню свиней африканською чумою.

  28 вересня у  Мурованих Курилівцях пройшло виїзне розширене засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування  при голові обласної Ради. Темою Координаційної ради  було обговорення завдань місцевих органів влади щодо збереження сільських закладів культури, а також ходу виконання Єдиної комплексної програми розвитку галузі культури та духовного відродження   у Вінницькій області.

  25 жовтня у Гайсині відбулося виїзне засідання колегії облдержадміністрації щодо виконання програми соціально-економічного розвитку Вінницької області за 9 місяців 2016 року. Також взяли участь у обласній нараді з питань децентралізації за участю Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана і Європейського комісара з питань розширення та політики добросусідства; у постійно діючому обласному семінарі з питань активізації громад щодо написання проектів та нараді щодо прискорення процесу добровільного об’єднання територіальних громад області.

  Взяли участь у засіданнях колегії райдержадміністрації.

  За ініціативи керівництва районної Ради та за сприяння Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування 9 вересня та 20 жовтня проведені семінари-навчання для селищного, сільських голів, бухгалтерів місцевих органів самоврядування та районних установ з питань державних закупівель через систему PROZORRO та з питань запобігання та протидії проявам корупції в органах місцевого самоврядування. Також учасниками семінарів розглянуті питання впровадження електронного документообігу та декларування.

  Питання добровільного об’єднання сільських громад розглядалось неодноразово під час нарад-семінарів із селищним, сільськими головами та на сесіях сільських рад, зокрема, Медівської сільської ради (12 серпня). Це ж питання обговорювалось на зборах громади сіл Рожична та Оратівка. Під час зустрічі із жителями села Сабарівка розглядалось і питання орендної плати за землю. 

  Продовжуємо співпрацю з обласним керівництвом Автодору та директором філії «Погребищенський райавтодор» щодо ремонту доріг Оратівського району. Працівниками дорожної служби здійснено ямковий ремонт на ділянках у селах Якимівка, Новоживотів, Оратів. Вирішена багаторічна проблема зруйнованої дороги на містку, що біля Очиткова, відремонтовано більше двохсот метрів покриття. Відремонтовано окремі ділянки доріг у Рожичній, Кошланах та Сологубівці.

  Практично завершено один із чотирьох проектів, що перемогли у тринадцятому обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад. Сьогодні ми маємо передати Животівській сільській раді 49 тис.грн. субвенції з обласного бюджету та 50 тис.грн. із районного бюджету.

  За сприяння народного депутата Демчака Р.Є. з державного бюджету виділено 1 млн.грн. для облаштування дитячого садка в с. Рожична. Активно працюють над вирішенням цього питання сільська рада і фермерське господарство «Ескіт».

   Зазначу, що вже освоюються кошти з державного бюджету на впровадження енергозберігаючих технологій у школі с.Скоморошки – 270,0 тис.грн., на ремонт дитячого садка «Сонечко» в смт Оратів – 1811,0 тис.грн. Виготовлено і погоджено документацію, оголошено тендер на капітальний ремонт ділянки дороги в смт Оратів вартістю 3644,6 тис.грн.

  На початку жовтня районною Радою було ініційовано збір продуктів харчування з метою підтримки бійців у зоні проведення АТО. 21 жовтня майже 20 тонн провізії було відправлено 30-ій окремій механізованій бригаді, що дислокується біля Новотроїцького та Старогнатівки. Передаю слова великої подяки від наших бійців та висловлюю щиру вдячність всім, хто долучився до благодійної акції.

  У міжсесійний період представники районної Ради взяли участь у різних заходах. Зокрема, 22-23 серпня – обласні та районні урочистості до Дня прапора України та Дня Незалежності нашої держави, а також - обжинкове свято. 21 вересня на Правилівській землі відбувся ІХ фестиваль борщу, організований заслуженою журналісткою Ганною Секрет. 28 вересня – районне освітянське свято.  31 вересняурочистості до дня призовника, а також свято для працівників бібліотечних установ та до Міжнародного дня музики. Цього ж дня - презентація книги нашої землячки – Тетяни Маковської.

  13 жовтня пройшли урочистості до Дня захисника України. Цього ж дня керівництво і депутати районної Ради побували у Вінницькому обласному клінічному госпіталі. Для наших військовослужбовців, що перебувають на лікуванні, депутати передали солодощі, фрукти тощо.

  28 жовтня відбувся мітинг-реквієм до Дня звільнення України від фашистських загарбників.

 Сьогодні у Балабанівці проходить огляд-конкурс “З Україною в серці”, приурочений 25-ій річниці Незалежності України. За звітній  період фестиваль відбувся у Великій Ростівці, Яблуновиці, Якимівці, Рожичні, Кошланах, Юшківцях, Вербівці, Медівці, Оратові, Угаровому, Новоживотові, Зарудді, Човновиці, Скалі, Животівці. Керівники району відвідали більшість цих заходів.