ІНФОРМАЦІЯ про роботу районної Ради у міжсесійний період

  Проведено 14 засідань п’яти постійних комісій. Розглянуто 49 питань, зокрема: 10, що стосувалися управління об’єктами спільної власності територіальних громад району, 4 – економічного розвитку, 5 – бюджету, 8 – соціального захисту громадян, 5 – освіти і роботи з молоддю, 4 – діяльності Ради.

  Цього року до районної Ради надійшло 33 звернення громадян, з них -  23 письмових. За результатами розгляду 22 звернення вирішено по суті, у 6 випадках дано роз’яснення згідно з чинним законодавством, 5 - чекають остаточної відповіді.

  Із початку року загальний обсяг листування у виконавчому апараті районної Ради становить 234 документи. Видано 31 розпорядження голови Ради. Ухвалено 16 рішень районної Ради.

  Також на звернення районної Ради надійшли відповіді. Зокрема, з приводу спецрежиму оподаткування і підтримки сільгосптоваровиробників Міністерство аграрної політики та продовольства України повідомило, що ініціювало робочу зустріч з представниками Мінфіну, ДФС, Мінекономрозвитку, агробізнесу, громадських організацій, облдержадміністрації щодо визначення шляхів врегулювання проблемних питань, що спричинені змінами в оподаткуванні сільгосптоваровиробників. На звернення щодо передачі будівлі спортивного залу у районному центрі у спільну власність територіальних громад району МВС і ГУ Національної поліції у Вінницькій області повідомили, що у зв’язку з утворенням територіальних органів Національної поліції зараз проходить процедура упорядкування майнової належності об’єктів нерухомості в системі МВС і Нацполіції. Отож,  розгляд даного питання можливий після завершення цього процесу.

  Відповідно до вимог чинного законодавства у територіальних громадах зараз проходять загальні збори громадян, що вже відбулися у 18 сільських радах району. Районна Рада надає допомогу в організації підготовки і проведення зборів. Потрібно зазначити, що ряд депутатів районної Ради беруть активну участь у зборах громадян, надають конкретну допомогу у вирішенні проблем життєдіяльності територіальних громад.

  Окрім того, голова та заступник голови районної Ради взяли участь у 16 загальних зборах територіальних громад  та сесіях місцевих рад. Серед проблемних питань обговорювалося і питання об’єднання територіальних громад. Враховуючи роз’яснення, у Медівці, Очиткові  і Кожанці ухвалили рішення - не об’єднуватися із громадами інших районів. На даний час матеріали опрацьовуються і будуть спрямовані до обласної державної адміністрації і обласної Ради для розгляду і відповідного реагування.

  Також разом з депутатами районної Ради, керівниками сільгоспформувань були присутні на зборах пайовиків у Скоморошках, Вербівці і Кам’яногірці, де спільними зусиллями вдалося захистити законні інтереси громадян і ТОВ «Скоморошківське».

  Активізувалася робота щодо забезпечення прибирання і належного санітарного стану населених пунктів району. Головою Ради та заступником здійснено об’їзд ряду територіальних громад для ознайомлення із санітарним станом селища і сіл району. Проаналізовано стан несанкціонованих сміттєзвалищ у райцентрі. Спільно з селищним головою проведено робочу нараду із керівниками сільгоспвиробників і комунального господарства, на якій узгоджено заходи з ліквідації стихійних смітників спільними зусиллями. Підготовлено звернення до жителів району щодо участі у заходах із благоустрою.  Основні завдання і заходи з благоустрою населених пунктів планується обговорити із селищним, сільськими головами на найближчому засіданні координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної Ради.

  Під час робочих поїздок проводилися зустрічі з керівниками  установ, організацій і агроформувань з метою забезпечення сприяння у вирішенні окремих проблемних питань. Зокрема, відремонтовано дах приміщення ФАПу у с.Човновиця; узгоджено проведення ремонту системи водопостачання в ЦРЛ.

  Районна Рада долучилася до участі в обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад. Подано два проекти “Впровадження енергозберігаючих технологій в Оратівській районній Раді(заміна вікон на енергозберігаючі)”,  “Утеплення будівлі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с.Чагів”.  Місцевим радам надана допомога і підтримка з питань підготовки і подання проектів територіальних громад. У результаті 8 громад подали проекти на конкурс.

  Голова районної Ради  Галина Лошак взяла участь у визначній для району події. У селі Човновиця 9 березня було урочисто відкрито пам’ятник Великому Генію українського народу – Тарасу Шевченку, споруджений з ініціативи та активного сприяння голови фермерського господарства “Сур’я” Романа Захарчука.

  Заступник голови районної Ради Олег Чугункін спільно з депутатом Василем Ковтуном  привітали мешканців і працівників стаціонарного відділення у с.Фронтівка територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) з нагоди 8 Березня і вручили подарунки, фрукти, солодощі.

  У першій половині березня Олег Чугункін, заступник голови районної Ради, голова громадської організації “Оратівська районна спілка учасників АТО”, організував передачу військового намету вартістю 15,0 тис.грн. для бійців танкового батальйону 24-ої окремої залізної  механізованої бригади,  що нині розташована на території Луганської області.

  Також за ініціативи і сприяння районної Ради 30 березня буде проведено урочисті заходи з нагоди вручення медалей учасникам антитерористичної операції, а районна спілка учасників АТО відзначить нагороджених матеріально.

  Крім того, керівники районної Ради брали участь у обласних заходах. Зокрема, 29 січня пройшли загальні збори членів Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування обласній Раді. 11 та 26 лютого відбулися пленарні засідання сесій обласної Ради. Зокрема, на останньому було ухвалено рішення про передачу до спільної власності територіальних громад району цілісного майнового комплексу Оратівської центральної районної лікарні. 11 березня відбулось засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради.

  Також  районною Радою акумулювано та проаналізовано інформацію щодо стратегічних напрямків розвитку кожної громади у поточному році з метою сприяння їх реалізації. Надана допомога у виготовленні проектної документації для будівництва водогону в Угарівській територіальній громаді. Спільно з Човновицькою сільською  радою зорганізовано  ремонт доріг.

  З метою забезпечення прозорості і відкритості постійно висвітлюємо діяльність районної Ради на  інформаційному сайті.