Колегія у райдержадміністрації

  8 серпня відбулась колегія райдержадміністрації під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Василя Поліщука. У роботі колегії взяли участь голова районної Ради Галина Лошак, начальники управлінь та відділів райдержадміністрації, районних установ та організацій, сільські голови, представники місцевих ЗМІ.

  Перше питання колегії “Про стан надання послуг населенню структурною одиницею Оратівські електричні мережі ПАТ “Вінницяобленерго” проінформував директор структурної одиниці Оратівські електричні мережі Віталій Мацевич. Керівник доповів про енергозбутову та технічну роботу організації за 7 місяців поточного року та окреслив плани роботи на осінні-зимові місяці.

  Про підсумки оздоровлення дітей та підлітків влітку 2016 року ознайомили головний спеціаліст у справах сім’ї, молоді, фізичної культури і спорту райдержадміністрації Тетяна Прилуцька, головний спеціаліст відділу освіти райдержадміністрації Олена Нагорна та головний лікар ЦПМСД Ігор Якимович. Доповідачами було повідомлено, що станом на 25 серпня 2016 року в районі охоплено відпочинком та оздоровленням  1084 із 1619 дітей шкільного віку, що становить 65,7% від загальної чисельності дітей шкільного віку при завданні не менше 55%. Також 1064 дитина відпочила в пришкільних таборах з денним перебуванням та 20 дітей шкільного віку оздоровилися в стаціонарних оздоровчих таборах за межами району та області, з них - 13 дітей оздоровилися за рахунок обласного бюджету. Оздоровлено 31 дитину-сироту і дітей, позбавлених батьківського піклування, 25 дітей-інвалідів, 25 дітей-інвалідів, 25 дітей, які постраждали від наслідків катастрофи на ЧАЕС, 134 дитини з багатодітних та малозабезпечених сімей, 170 талановитих та обдарованих дітей. За кошти районного бюджету  протягом літа 6 дітей відпочивали у дитячому санаторію “Сокілець” та одна дитина в оздоровчому таборі “Колос”. Своєчасно здійснювалось фінансування на оздоровлення та відпочинок дітей. З місцевого бюджету виділено 170 тис.грн., з них 150 тис.грн. – для організації відпочинку школярів у пришкільних таборах, 20 тис.грн. – для оздоровлення в стаціонарних оздоровчих таборах. Для покращення якості харчування дітей в таборах залучено близько 50 тис.грн. позабюджетних коштів. Медичне обслуговування дітей в пришкільних таборах забезпечували працівники місцевих ФАПів, в ЗОШ І-ІІІ ст. смт Оратів – медсестра школи.

  Про готовність навчальних закладів до роботи в новому 2016-2017 навчальному році та осінньо-зимовий період повідомила головний спеціаліст відділу освіти райдержадміністрації Олена Нагорна, яка зазначила, що завдяки  спільній роботі відділу освіти райдержадміністрації, педагогічних колективів навчально-виховних закладів спільно з органами місцевого самоврядування, виконавчої  влади та аграріями було забезпечено належний рівень функціонування навчальних закладів та організації в них навчально-виховного процесу. Зокрема, в НВК с.Велика Ростівка завершено ремонт приміщення групи дитячого садка, в ЗОШ І-ІІІ ступенів смт Оратів проведено капітальний ремонт котла, здійснено заміну теплотраси  в ЗОШ І-ІІ ступенів с. Кошлани, проведено заміну котла та насосів в НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів» с. Кожанка, утеплено фасад ДНЗ «Калинка» с. Мервин утеплено фасад та встановлено 3 пластикові вікна, ринви, зроблено обмотку; в ДНЗ с. Осична встановлено котел на твердому паливі та перекрито дах; у ДНЗ с. Угарове замінено підлогу в двох кімнатах, встановлено туалет, а у ДНЗ с. Чагів замінено 3 дверей. Загалом на проведення ремонтних робіт в навчальних закладах району в 2016 році використано з місцевого бюджету 550 тис грн. та  залучено майже 800 тис. грн. позабюджетних коштів. Для дотримання теплового режиму в навчальних закладах на опалювальний сезон необхідно 1400 тонн вугілля, 330 м3 дров, 52 тис. м3 природного газу, тому на даний час до шкіл району вже здійснюється підвіз необхідної кількості вугілля і дров. 

   Володимир Драчук, в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Оратівському районі, повідомив про напружену ситуацію щодо поширення африканської чуми свиней. Уже з початку 2016 року в 12 областях нашої держави виявлено 39 випадків африканської чуми свиней:: Полтавська (5), Одеська (11), Миколаївська (6), Сумська (4), Житомирська (1), Кіровоградська (3), Хмельницька (1),Черкаська (1), Чернігівська (2), Чернівецька (1), Волинська (4) та Вінницька (1) області, у тому числі зафіксовано 2 випадки серед диких кабанів та 12 - серед домашніх тварин. В Кіровоградській, Хмельницькій, Чернівецькій, Волинській та Вінницькій областях дане захворювання зареєстровано вперше. Останній випадок захворювання зареєстровано 28 серпня 2016 року у господарстві ФОП Подоляк О.В. смт Кирнасівка Тульчинського району Вінницької області. Тому під час засідання колегії райдержадміністрації було вирішено провести ряд заходів, зокрема, управлінню Держпродспоживслужби в Оратівському районі здійснювати інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення району щодо небезпечного захворювання, забезпечувати контроль за клінічним станом свинопоголів'я у свиногосподарствах незалежно від форми власності, в тому числі шляхом проведення перевірок, посилити ветеринарно-санітарний контроль за переміщенням живих свиней та продукції свинарства, за роботою продовольчих ринків і ринків, на яких здійснюється торгівля живими тваринами, а також за забоєм тварин, у т.ч. подвірним. Селищному, сільським головам надано вказівку вжити вичерпних заходів щодо недопущення торгівлі продуктами харчування тваринного походження, в тому числі м'яса свинини, у невстановлених місцях та стихійних ринках, а також зобов'язати усіх користувачів мисливських угідь терміново інформувати державну службу ветеринарної медицини про всі випадки виявлення загиблих, ослаблених або таких, стосовно яких існує підозра на захворювання диких кабанів.