Крок до Євросоюзу

  Двадцятого травня цього року ми вже вп’ятнадцяте відзначатимемо День Європи, та значення і важливість цього свята починаємо розуміти лише зараз. Адже Європа для України – це не просто географічне поняття. Європа – це майбутнє України, це національна ідея, яка панує в серцях українців і об’єднує український народ.  

  Одинадцятого травня цього року Рада  міністрів Європейского Союзу більшістю проголосувала за надання безвізового режиму громадянам України. З цієї нагоди у центрі селища Оратів на вул.Героїв Майдану відбулась урочиста церемонія підняття Державного прапора України та прапора Європейського Союзу. Участь у заходах взяли перший заступник голови райдержадміністрації Василь Поліщук, заступник голови районної Ради Олег Чугункін, Оратівський селищний голова Ігор Барський, працівники підприємств, установ і організацій району, школярі, представники громадськості. Право підняти стяги України і Євросоюзу надали юним переможцям шкільних олімпіад Мельник Владі, Герасику Олександру, Стаднік Анастасії, Головченку Максиму;  переможцям і призерам районних та обласних змагань із баскетболу Куку Роману, Яворському Вадиму; учаснику антитерористичної операції Дашевському Олександру; керівнику дитячого зразкового танцювального колективу «Веселкова мрія» районного Будинку культури Сіромасі Тетяні.

  Звертаючись до учасників зібрання керівники району називали безвізовий режим з Євросоюзом вагомим здобутком Євромайдану і нашої бортьби проти російської агресії на шляху до європейської цивілізації. Зокрема, Олег Чугункін, заступник голови районної Ради, зазначив, що європейські ідеали свободи, демократії та добробуту відстояли на майданах мільйони наших співгромадян, омили кров’ю Герої Небесної Сотні. За прагнення жити у вільній та розвиненій країні ми і зараз платимо високу ціну, відбиваючи російську агресію. Сьогодні саме ми, українці, захищаємо Європу від варварства, терроризму і агресії, які нависли над всім нашим континентом.

 Україна обрала курс на європейську інтеграцію і утвердження демократичних, європейських цінностей. Але Європа починається не за кордоном України – вона починається у серці кожного українця. І ми всі є творцями нашого спільного прогресу. Ми всі прагнемо, щоб Україна стала сильною, демократичною європейською державою!

  І Європа готова допомагати Україні якнайшвидше повернутися до спільного європейського дому. Офіційна церемонія підписання документа про надання безвізового режиму для України з країнами Євросоюзу відбудеться 17 травня у Страсбурзі.