«Круглий стіл», приурочений до Дня соціальної справедливості

  Прагнення до справедливості завжди було  одним з головних орієнтирів соціального прогресу. Соціальна справедливість є загальновизнаною цінністю сучасного суспільства, що закріплена в документах світової спільноти, зокрема в Міжнародних пактах ООН. Тому в реалізації соціальної політики держави вона виступає як ключовий принцип. Соціальна справедливість – це соціально-психологічне сприйняття принципів і форм організації суспільства, що відповідає інтересам людей і соціальних груп, тобто узагальнена моральна оцінка суспільних відносин і один з основних загальнолюдських ідеалів.

   При визначенні соціальної справедливості найчастіше її співвідносять із соціальною рівністю в розподілі матеріальних і духовних благ у суспільстві. Соціальна справедливість в умовах ринку, крім рівності можливостей, повинна включати й інший важливий компонент – державний соціальний захист і допомогу непрацюючим, малозабезпеченим людям.

    19 лютого 2014 року з нагоди Дня соціальної справедливості та з метою привернення уваги сторін соціального діалогу до проблем сфері соціального захисту і соціального забезпечення мешканців Оратівського  району в  актовій залі районної Ради відбулося засідання «круглого столу» на тему «Проблеми соціальної справедливості та шляхи їх вирішення» за участю посадових осіб управлінь райдержадміністрації, районних управлінь міністерств і відомств, а також секретарів місцевих рад району.

   Відкриваючи засідання Інна Лясковська, керуюча справами виконавчого апарату районної Ради, зауважила, що ухвалення Указу Президента України «Про День соціальної справедливості» акцентувало увагу суспільства, органів державної влади, громадських організацій на вирішенні питань соціальної справедливості та соціального захисту, подоланні бідності, забезпеченні повної зайнятості, гідної праці, гендерної рівності, соціального добробуту для усіх громадян України.

   Жанна Куліда, начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, детально ознайомила у часників зібрання із станом розрахунків із соціальних виплат у районі; видами соціальної допомоги і вимогами щодо документів для їх отримання. Зауважила, що в основу державної соціальної політики України покладено ідею соціальних мінімумів: мінімальна заробітна плата, мінімальна пенсія, прожитковий мінімум тощо. Звернула увагу на необхідність тісної і конструктивної співпраці сторін соціального діалогу у процесі забезпечення соціального захисту громадян.

 Начальник управління Пенсійного фонду України Оратівському районі Світлана Мовчан проаналізувала стан пенсійного забезпечення жителів району, звернувши увагу на  пріоритети поліпшення якості обслуговування пенсіонерів і нові форми пенсійного забезпечення. Тільки спільними зусиллями, шляхом активної взаємодії сторін соціального діалогу можна досягти позитивних результатів.

 Володимир Прокопчук, директор районного центру зайнятості, акцентував увагу учасників «круглого столу» на видах соціальних послуг, що пропонуються службою зайнятості. Зупинився на змінах законодавства у сфері зайнятості населення. Детально проінформував про необхідні документи для реєстрації у службі зайнятості, акцентуючи увагу на ролі посадових осіб місцевих рад щодо сприяння незайнятим громадянам у реєстрації. Також В.І. Прокопчук дав відповіді на численні запитання секретарів місцевих рад.

  Головний спеціаліст відділу взаємодії з роботодавцями районного центру зайнятості Людмила Глухота детально проінформувала про порядок організації і проведення громадських робіт. Звернула увагу на активне використання селищною, сільськими радами цього виду робіт для забезпечення благоустрою територій населених пунктів.

  Підсумовуючи засідання «круглого столу», І.М. Лясковська звернула увагу присутніх на те, що Конституцією України визначено нашу країну демократичною, соціальною, правовою державою. Проте, зараз доводиться більше говорити про факти несправедливості, що гальмують розвиток держави, породжують невдоволення громадян та численні конфлікти. Соціальна політика держави повинна сприяти широкій поінформованості громадян про їх права та можливості; створювати кожному громадянинові умови, що дозволять працею підтримувати власний добробут; посилювати адресну соціальну підтримку з боку держави; підвищувати державні соціальні гарантії; поліпшувати соціальний захист людей із обмеженими можливостями.