Мітинг–реквієм

9 травня у смт Оратів відбувся мітинг-реквієм, присвячений 72-ій річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Урочистою ходою ветерани Другої світової війни, учасникии антитерористичної операції, представниками трудових колективів підприємств, установ та організацій, школярі, мешканці селища пройшли вулицею Героїв Майдану і поклали квіти до пам’ятника загиблим воїнам і матері-вдові. 

  Участь у заходах взяли  голова районної Ради Галина Лошак, перший заступник голови райдержадміністрації Василь Поліщук, Оратівський селищний голова Ігор Барський. Із теплими словами вдячності вони звернулися до ветеранів, які є прикладом мужності і героїзму для сучасних захисників, які боронять східні кордони нашої держави від російської агресії. «Ми завжди будемо зберігати у своїх серцях ваш подвиг, адже вічний вогонь не зітруть століття», - зазначив у своєму виступі В.Поліщук.    

   Звертаючись до ветеранів, жителів і гостей Оратова голова районної Ради Галина Лошак сказала: «У ці травневі дні пам’яті, примирення та Перемоги над нацизмом ми в котрий раз вшановуємо усіх тих, кому довелося безстрашно ступати вогненним полем смерті Другої світової. Ми згадуємо усіх, хто жертовно віддав своє життя у грізних боях заради правди й справедливості, заради рідної України.

    У пеклі тієї війни народилися мільйони Героїв, чиї подвиги стали легендою й вічно житимуть у віках. Можливо тому, ми трепетно бережемо свято Великої Перемоги, хоча сучасне покоління не є ветеранами тієї війни, і навіть не свідками її. Але повага та шана до визволителів нам передається по крові від покоління до покоління.

   На превеликий жаль, сьогодні , у 72-у річницю героїчної звитяги, поряд із нами уже немає багатьох, які, відстоявши свободу і незалежність України, відбудувавши післявоєнну руїну, мужньо долаючи усі труднощі, повертали до життя міста і села, пішли за небокрай. І ми не маємо такого права забувати про них.  

   Переконана, не зникне і не постаріє пам’ять минулих літ. Адже українська земля завжди народжувала Героїв. Підтвердженням цього є  стійкий захист нашими бійцями східних рубежів країни. Вірю в наших  воїнів, вони не допустять, щоб попелом вкрились поля і ліси рідної землі. Бо мають гарну спадковість – жага до волі тече в жилах кожного українця. Великі сини України обороняють не тільки свою державу – вони боронять усю Європу від жахливого мороку брудної війни.

   Тому сьогодні, у цей світлий День Перемоги, хочу висловити щирі слова подяки усім, хто захищав і захищає Україну, хто народжує і виховує славних героїв, хто працює на благо держави. Побажати здоров’я, міцності духу, витримки та єдності.

  Нехай смертоносні хмари війни ніколи не закриють сонце над нашою Батьківщиною. Майбутнє України – під мирним небом.

   Слава Україні! Слава Героям!».

   Хвилиною мовчання учасники мітингу-реквієму вшанували пам'ять загиблих воїнів та померлих ветеранів Другої світової війни та загиблих на сході України героїв.