Мітинг-реквієм “І живуть у пам’яті народу його вірні дочки та сини”

  Друга світова війна забрала мільйони людських життів. Минають роки, але пам’ять про страшну трагедію залишається живою – вона змінила долю чи не кожної сім’ї в Україні, в Європі, багатьох родин в усьому світі.

  Громадськість Оратівщини взяла участь у проведенні заходів, присвячених 71-ій річниці Перемоги над  нацизмом в Європі, Перемоги у кровопролитній війні. Кожна територіальна громада району  9 травня вшанувала  пам’ять кожного, хто боровся з ворогом на фронті чи в тилу, загинув на окупованій території, в таборах смерті, чиє життя обірвалося на шляху до Великої Перемоги. Разом з тим, в цей день  щиро дякували усім  представникам покоління, обпаленого вогнем війни: ветеранам, учасникам бойових дій,  вдовам та дітям війни, всім тим, хто пройшов і вистояв випробування безжальної воєнної  круговерті двадцятого століття.

  У смт Оратів відбувся мітинг-реквієм “І живуть у пам’яті народу його вірні дочки та сини”, учасниками якого були представники районних ветеранських та громадських організацій, установ та організацій, учнівська молодь, жителі та гості селища. Розпочався захід урочистою ходою до пам’ятників загиблим воїнам та жінці-вдові. На священному місці  було проведено поминальний молебень, хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять мільйонів загиблих.

  З Днем Перемоги учасників урочистостей привітали голова районної Ради Галина Лошак, перший заступник голови райдержадміністрації Василь Поліщук, селищний голова Ігор Барський, голова районної ветеранської організації Ніна Бикова. У своїх зверненнях виступаючі наголошували, що “Друга світова війна понівечила мільйони людських доль, розірвала сім’ї, забрала дитинство у малих дітей. Під час страшного лихоліття вчинено військові злочини, застосовано жорстокі тортури та знущання над людьми, зруйновано тисячі сіл і міст Європи. І  наша свята справа – завжди пам’ятати про кожного, хто безстрашно здобував Перемогу, хто вистояв і був сильним та незламним перед усіма випробуваннями”. Під час мітингу  звучали адресні подяки  для Федора Леонтійовича Барановського та Федора Якимовича Волянського, ветеранів війни, які і нині залишаються для молодого покоління тим зразком терпіння та мудрості, гартованим воєнним подвигом.

  У концертній програмі, майстерно підготовленій працівниками районного Будинку культури та музичної дитячої школи,  линули слова вшанування пам’яті  про усіх жертв жахливих років війни та прагнення миру в Україні.