На 15 позачерговій сесії районної Ради обговорили проблеми реформування медицини

   23 лютого 2017 року відбулася 15 позачергова сесія районної Ради 7 скликання, скликана головою Ради Галиною Лошак з метою розгляду питання про забезпечення права населення Оратівського району на гарантований своєчасний доступ до якісних послуг медичної допомоги. 

  Зважаючи на особливе суспільне значення порушеного питання у роботі сесії взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Василь Поліщук, селищний, сільські голови, начальники управлінь, відділів і служб райдержадміністрації, працівники закладів охорони здоров’я району, представники засобів масової інформації і громадськості.

  Голова постійної комісії районної Ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту і зайнятості населення, роботи з ветеранами, головний лікар центральної районної лікарні Микола Садик проінформував присутніх про проект створення госпітальних округів у Вінницькій області, розробленого Департаментом охорони здоров’я Вінницької обласної державної адміністрації відповідно до концепції Уряду щодо реформування системи охорони здоров’я.

  Головний лікар районного центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Якимович акцентував увагу на необхідності зберегти у процесі реформування мережу медичних закладів первинного рівня, зокрема фельдшерської допомоги, що є найближчою до населення. Також проінформував присутніх про основні напрямки і етапи реформи фінансування системи охорони здоров’я за страховим принципом.

  Виступаючи в обговоренні заступник голови районної Ради Олег Чугункін підтримав важливість широкого обговорення для формування позиції громади району з цього питання. Разом з тим, закликав не робити поспішних висновків, бо нормативної бази для формування і функціонування госпітальних округів досі немає.

  Депутати районної Ради Галина Кириленко, Іван Любарський та Микола Мотузюк, депутат селищної ради Микола Возний підтримали необхідність громадського обговорення проблем реформування медицини, а також закликали виважено підходити до ухвалення рішень, щоб зберегти мережу і матеріально-технічне оснащення закладів охорони здоров’я району і дійсно сприяти забезпеченню своєчасного доступу жителів району до якісної медичної допомоги усіх рівнів.

  За результатами обговорення та враховуючи пропозицію Миколи Садика, голови постійної комісії районної Ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту і зайнятості населення, роботи з ветеранами, районна Рада вирішила схвалити звернення до Вінницької обласної державної адміністрації, Вінницької обласної Ради, Департаменту охорони здоров'я Вінницької обласної державної адміністрації про включення Оратівського району до госпітального округу з центром у м. Вінниця із збереженням в Оратівському районі наявної мережі закладів первинної і вторинної медичної допомоги, а також обсягу відповідних медичних послуг, що надається цими закладами у межах району.