НАРАДА З МЕДИКАМИ

  Із 1 січня 2018 року в Україні почала діяти медична реформа. У квітні запрацює система, яку називають “гроші ходять за пацієнтом”. Держава платитиме за прийоми та базовий пакет аналізів тій лікарні, де пацієнт лікується, і на нього буде виділено 370 грн. Сімейний лікар зможе надати послуги 2,5 тис. пацієнтам. Медичні ж послуги поділяються на 2 пакети: червоний – це послуги, за які заплатить сам пацієнт (неекстрена стоматологія, звернення до лікаря без направлення, естетична медицина) та зелений – послуги, за які 100% буде платити держава (невідкладна, перша, паліативна допомоги). Збільшиться і кількість безплатних ліків за програмою “Доступні ліки”.

  “Мета реформи – це доступна, якісна та, основне, вчасна допомога людям. І ми з вами повинні правильно донести ці пріоритети до людей”, - такою була головна тема наради, що провела голова районної Ради Галина Лошак 13 лютого з лікарями та старшим медперсоналом ЦПМСД і ЦРЛ. 

  Під час наради зупинились на питаннях: що уже зроблено та які є проблеми щодо впровадження медичної реформи у районі.

  Галина Василівна, звертаючись до лікарів, зазначила: “Будь-яка реформа без підтримки  районної влади, діяльність якої має бути направлена на користь людей, може звестись нанівець. І навпаки, найгірша реформа при правильному її розумінні, бажанні влади забезпечити надання відповідних послуг на кращому рівні, може реалізовуватись безболісно для усіх.  Народний депутат України Руслан Демчак та районна влада протягом останніх 2 років усіляко сприяють та підтримують медицину в районі. Жодна пропозиція головних лікарів не була відхилена, а прийнята та реалізована”.

  Очільниця районного самоврядування назвала основні заходи, на які були виділені кошти із державного та районного бюджетів. Це – ремонт адмінприміщення ЦПМСД, ФП у с. Оратівка, ремонт систем тепло-, водопостачання та водовідведення, даху в лікарні, придбання нового рентген-обладнання, терапевтичної лазерної установки та інше. Також повідомила, що на сесії районної Ради 16 лютого буде розглянуто питання про виділення із районної казни 250 тис.грн. на інформаційну медичну систему для Центру з метою впровадження реформи. Крім того, з метою заохочення молоді та забезпечення  лікарями ЦРЛ, районною програмою передбачено виділити 400 тис.грн. на придбання житла для фахівців. Також заплановано придбати гастроендоскоп, вартістю 1,5 млн.грн.

  Головний лікар ЦРЛ Микола Садик підтвердив слова Галини Лошак, повідомивши, що за 25 років його роботи ще такого забезпечення медичним обладнанням не було. “На рівні району вирішуються усі проблемні питання, але є багато запитань до держави: це і розмір заробітної плати. Це і поділ медицини - хоча в цьому є і позитивне щодо фінансового забезпечення,  але “швидка” буде виїздити лише на ускладнені випадки”, - зазначив Микола Іванович.

  Головний лікар ЦПМСД Ігор Якимович повідомив, що автономізація медзакладів дозволить  їм самостійно вирішувати всі питання організації власної діяльності, починаючи від визначення своєї організаційної структури, штатів, потужності ліжкового фонду, самостійного вирішення на що витрачати кошти, а також залучати, окрім бюджетних, інші джерела фінансування, і тим самим, посилити їх фінансову-економічну сталість.

  Присутні на нараді лікарі піднімали питання, що їх турбують. Насамперед, це збайдужіле ставлення людей до свого здоров’я. Здебільшого пацієнти звертаються у вкрай занедбаному стані, що погіршує процес лікування. Стояло питання про збільшення суми коштів на придбання ліків на лікування хворих при невідкладних станах, але це можливо лише за спонсорської допомоги. Також було звернення до голови районної Ради про забезпечення сімейних лікарів планшетами.

  Одним із болючих питань, що тривожать медиків, так і громаду усього району, - це питання незадовільного стану доріг. На що Галина Лошак відповіла приємною новиною: “ У січні на нараді в обласній Службі автомобільних доріг мною було озвучено це питання. Як результат  - у цьому році  державним коштом  будуть ремонтуватись дороги у напрямках до Фронтівки, Ступок, Бабина, від Чернявки до Якимівки. До того ж, виготовлена проектно-кошторисна документація на ремонт дороги Р-17 на відрізку Якимівка – Новоживотів”.

  Голова районної Ради теж підняла ряд питань, що отримує від жителів району під час зустрічей, які стосуються роботи медичних працівників. Вона звернула увагу присутніх на належному виконанні обов’язків, як лікарів, так і медсестер та молодшого медперсоналу. Зупинилась на прикрому летальному випадку, що стався з малолітньою дитиною: “Компетентні органи встановлять причину та винних. Але якщо лікар професійно та відповідально виконує свою роботу, він ніколи не буде осуджений людьми чи покараний”.

  Галина Василівна запропонувала у роботі ЦПМСД вчасно інформувати відвідувачів про чергового сімейного лікаря, щоб хворі знали, до кого звертатися. Також, щоб лікарі знаходили можливість надавати послуги в першу чергу хворим із дальніх сіл. Запропонувала ефективніше використовувати нещодавно придбане рентген-обладнання та терапевтичну лазерну установку. Взагалі, закликала медиків завжди бути гідними клятві Гіппократа.