Нарада з представниками Секретаріату ВОАОМС

  25 травня районною Радою була організована та проведена робоча зустріч з керівником Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктором  Вікалюком, першим заступником керівника Секретаріату ВОАОМС та завідувачем Центру розвитку інвестиційної спроможності та залучення ресурсів Андрієм Кавунцем, завідувачем Центру організаційно-правового забезпечення розвитку та реформування органів місцевого самоврядування Геннадієм Сіваком, завідувачем Центру промоції та зовнішніх зв’язків Ольгою Олійник за участю першого заступника голови райдержадміністрації Василя Поліщука,  заступника голови районної Ради Олега Чугункіна, депутатів районної Ради, керівників районних установ та організацій, селищного, сільських голів, представників громадськості та засобів масової інформації.

   Розпочала нараду голова районної Ради Галина Лошак, зазначивши, що дана зустріч організована задля подальшої плідної співпраці з Секретаріатом, яка надасть можливість розширення міжнародних контактів та пожвавлення розробки грантових проектів, використання інструментів промоції і юридичного супроводу діяльності територіальних громад, громадських організацій району. Разом з тим, під час зустрічі, як наголосила голова районної Ради, буде обговорено питання добровільного об’єднання громад, що є сьогодні надзвичайно актуальним.

  Про головні завдання, плани роботи та нові форми роботи Секретаріату ВОАОМС повідомив Віктор Вікалюк. За два місяці діяльності Секретаріату організовано 10 семінарів, проведено чимало консультацій. Для надання консультаційної правової допомоги посадовим особам органів місцевого самоврядування сформовано групу юристів-консультантів. З метою розширення інформаційної роботи функціонує оновлений веб-сайт, виходить щомісячна газета “Вісник Вінницького самоврядування”. Також Віктор Васильович закликав присутніх представників органів місцевого самоврядування до членства в Асоціації з метою активізації діяльності  територіальних громад.

 Про роботу центрів Асоціації розповіли їх завідувачі, зокрема, Андрій Кавунець презентував діяльність Центру розвитку інвестиційної спроможності та залучення ресурсів, Геннадій Сівак – діяльність Центру організаційно-правового забезпечення розвитку та реформування органів місцевого самоврядування, Ольга Олійник розповіла про діяльність Центру промоцій і зовнішніх зв’язків. 

  Учасники зустрічі були досить активними під час обговорення питання об’єднання територіальних громад. Андрій Кавунець, який детально ознайомив із особливостями та основними етапами процесу об’єднання,  при цьому наголосив, що потрібно поспішати із реалізацією реформи добровільного об’єднання у районі. Кожна громада має можливість переглянути та  внести зміни до перспективного плану згідно чинного законодавства. І, звичайно, цією можливістю необхідно скористатися.