Обговорювали перспективи об’єднання громад у районі

  23 червня в актовій залі районної Ради відбулась зустріч першого заступника голови Вінницької  ОДА Андрія Гижка з громадським активом району з питання щодо об’єднання територіальних громад району з Оратівською ОТГ. У зустрічі взяли участь заступник директора департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Інесса Ратушняк, заступник директора-начальник управління бюджетної політики Департаменту фінансів облдержадміністрації Олексій Горба, представники “Центру розвитку місцевого самоврядування”, голова районної Ради Галина Лошак, голова РДА Олег Чугункін, селищний голова Оратівської ОТГ Ігор Барський.

  Під час зустрічі Андрій Гижко наголосив на важливості децентралізації, як головному важелі життєдіяльності громад: “Держава розуміє, що об’єднана громада - це найголовніше”. Андрій Петрович звернув увагу на ставки місцевих податків В ОТГ і, основне, – на що вони спрямовуються і де вони залишаються. Ключова ідея реформи – передати повноваження на місця, щоб на місцях приймались рішення по землі, ставках, по всіх питаннях, що стосуються діяльності ОТГ.

  На прикладі досягнень об’єднаних громад Іллінецького району було представлено хід  та результати реформи місцевого самоврядування.

  Голова районної Ради Галина Лошак, звертаючись до учасників зустрічі, підкреслила, що більшість сільських громад підтримують реформу децентралізації. Але на шляху реалізації процесу об’єднання існують ті чи інші причини, що можливо, в деякій мірі затримують сам хід реформи у районі.

  Присутні у залі висловлювали і свої питання про те, які виклики їх чекають у разі приєднання до ОТГ.

  Голова РДА Олег Чугункін відмітив, що така зустріч сприятиме підвищенню обізнаності населення громад про переваги об’єднання.

  Після зустрічі із громадським активом району перший   заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гижко ознайомився з потужностями ТОВ «Агробуд» смт Оратів (керівник Шевчук О.П.), де поспілкувався з заступником директора Михайлом Буньком, який провів презентацію підприємтсва.  На  сьогоднішній  день  це  потужне  сільськогосподарське  підприємство,  яке  орендує  4885 га  орних земель власників земельних  паїв  Оратівського району на території семи  сільських  рад.    ТОВ «Агробуд» створено фактично на базі будівельної організації ПМК-13.  В  зв’язку з   тим,  що  будівництво  практично не проводилося, підприємство  заключило  договори  на  оренду з  власниками  земельних  паїв бувшого  СВК  «Поділля» селища Оратів.  За  останні  3 роки  в господарстві  повністю  оновлено  машинно-тракторний  парк новою  сільськогосподарською  технікою  вітчизняного та зарубіжного виробництва. Побудовано новий зерноелеватор на 20 тис. тонн зерна вартістю  21 млн. грн., побудовано  газову  зерносушарку, насіннєвий завод, так як  підприємство  атестоване, як насіннєве  господарство, яке реалізовує насіння зернових та сої не тільки господарствам району та області, а й інші регіони. Крім того, зроблено реконструкцію свиноферми, де нас сьогодні утримується 150 голів свиней. Підприємство постійно проводить реконструкцію старих виробничих приміщень та будують нові. Дирекція та спеціалісти підприємства працюють над вдосконаленням і застосуванням енергоефективних технологій вирощення зернових і технічних культур.

  Знайомлячись із діяльністю агропідприємства Андрій Гижко зауважив на підтримці зі сторони держави у відновленні та реконструкції тваринницьких приміщень, а також інформував про реалізацію відповідних державних програм в області.