Обласний семінар-нарада “Особливості діяльності місцевих рад ОТГ”

  24 січня заступник голови районної Ради Олег Чугункін взяв участь у семінарі-нараді “Особливості діяльності місцевих рад об’єднаних територіальних громад”, що відбувся у Вінниці під головуванням першого заступника голови обласної ради Людмили Щербаківської та заступника голови облдержадміністрації-директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігоря Івасюка. У нараді також взяли участь заступники голів райдержадміністрацій, заступники голів районних рад, голови, секретарі, керівники фінансових служб місцевих рад, представники асоціацій органів місцевого самоврядування з тих районів, де створені й функціонують ОТГ.

  У вступному слова Людмила Щербаківська зазначила, що  “протягом останніх років в ході проведення бюджетної децентралізації значно загострилась проблема зарахування податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів. Виникає несправедливість, коли доходи отримує один місцевий бюджет, а навантаження по фінансуванню - інші місцеві бюджети. У зв’язку з цим 20 грудня 2016 року на засіданні 13 сесії обласної Ради 7 скликання було прийнято Рішення №254 «Про Звернення депутата Вінницької обласної Ради Мазура Г.Ф. до Голови Верховної Ради України Парубія А.В., Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зарахування податку на доходи фізичних осіб до відповідних місцевих бюджетів за місцем реєстрації фізичної особи-платника податку”.

  Під час наради були розглянуті такі питання:

  • Формування і виконання бюджетів ОТГ;
  • Функціонування закладів освіти в ОТГ та використання освітньої субвенції;
  • Проблемні питання функціонування закладів охорони здоров’я в умовах децентралізації;
  • Функціонування закладів культури в умовах децентралізації;
  • Організація фізкультурно-спортивної роботи в ОТГ;
  • Можливості підтримки та розвитку спроможності  ОТГ.

  Керівник Вінницького відокремленого підрозділу установи “Центр розвитку місцевого самоврядування” Олег Левченко у ході наради зазначив, що потрібно “скоординувати дії органів державної влади: тих департаментів, які відповідають за базові функції життєдіяльності області із ОТГ, які зараз, по суті, набули повноважень міст обласного значення та району. Також є необхідність скоординувати діяльність влади в районах із діяльністю виконкомів об’єднаних громад , які стали автономними. ОТГ ще  до кінця не  відчули повноту своїх повноважень, а райони – не скрізь відчувають, що у них з’явилися нові партнери з новими можливостями. Об’єднані громади мають відчути себе повноцінними гравцями на ринку надання послуг для громадян”.

 На даний час у 17 районах області утворено 28 ОТГ, що об’єднали в собі 78 рад та 192 населених пункти. Очікується, що до літа можуть об’єднатися ще приблизно 19 громад.