Оратівський район прийняв естафету «Слава визволителям України»

  13 березня 2014 року на кордоні із Погребищенським районом Оратівськуй район прийняв всеукраїнську естафету пам’яті “Слава визволителям України”, присвячена 70-ій річниці визволення України від фашистських загарбників. Від імені Погребищенського району естафету передавали голова райдержадміністрації Галина Притула, голова районної Ради Сергій Скарбовійчук, голова районної ветеранської організації Надія Сінькевич. Оратівський район представляли голова районної Ради Анатолій Опалюк, заступник голови райдержадміністрації Галина Колонюк, голова районної ради організації ветеранів України Ніна Бикова. У ході заходу було підписано акт передачі естафети, також учасники художньої самодіяльності Чернявського сільського Будинку культури виконали пісні присвячені до дню визволення нашої держави. Представники молоді сусіднього району проголосили звернення про збереження миру у нашій державі.

  Цього ж дня у селищі Оратів відбувся мітинг-реквієм, приурочений визволенню Оратівського району від фашистських загарбників. Представники трудових колективів і громадськість району на чолі із головою районної Ради Анатолієм Опалюком, заступником голови райдержадміністрації Галиною Колонюк, селищним головою Ігорем Барським та головою районної ради організації ветеранів України Ніною Биковою поклали квіти до пам’ятника загиблим воїнам у роки Великої Вітчизняної війни.

  У кожному із виступів цей день визначався як незабутня сторінка в історії нашого рідного краю, як символ нашої вдячної пам’яті про тих, хто вистояв і переміг у нерівній боротьбі з окупантами, хто поклав на вівтар перемоги найдорожче – життя.

  Велика Вітчизняна війна продемонструвала безмежну мужність і стійкість нашого народу. Скільки героїв без коливань віддали своє життя, вважаючи своїм обов'язком захистити Батьківщину! Пам'ять про тих, хто загинув в роки Великій Вітчизняній війні назавжди залишиться у наших серцях.

  Час невблаганний. Йдуть із життя солдати війни, які врятували мир від фашистських загарбників, йдуть у легенди, у спогади, в пісні, під гранітні плити меморіалів. Ніколи не згасне пам'ять про минуле, гордо підносяться обеліски на честь воїнів. Це потрібно всім живим на землі, щоб не зачерствіли наші серця, щоб завжди горів у них вогонь шани і вдячності нашим дідам і прадідам за їх безсмертний подвиг. Пам'ять загиблих у роки Великої Вітчизняної війни присутні вшанували  хвилиною мовчання.

  Учениця загальноосвітньої школи смт Оратів Ольга Капітан від імені молоді закликала учасників мітингу-реквієму свято шанувати героїчний подвиг наших предків і берегти мир і спокій у нашій державі.

  Естафета – це данина честі і поваги, пам’яті і скорботи про тих, хто не повернувся з Великої Вітчизняної війни. Це можливість донести молодому поколінню правду, не дати нікому забути велич і славу перемоги на фашистськими окупантами. Приймаючи святі і скорботні реліквії великої Перемоги, вклонімося усім живим і проллємо чисту сльозу над прахом тих, хто переміг ворога ціною свого життя.