Перший заступник голови ОДА відвідав опорний освітній заклад на Оратівщині

  21 листопада у рамках робочого візиту перший заступник голови ОДА Андрій Гижко побував у опорному загальноосвітньому навчальному закладі – загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів смт Оратів, яка є учасником “пілотного” проекту опорних шкіл.

  Під час перебування у школі, спілкуючись із головою районної Ради, головою РДА, директором, педагогами та учнями закладу, оглядаючи приміщення школи, класні кімнати, Андрій Гижко наголосив: “Ще досі точаться розмови про те, що в сільській місцевості, у зв’язку зі створенням опорних закладів, закриваються школи. Насправді ж малі школи не закрилися: відбулось пониження ступеню, і вони на правах філій увійшли до опорних шкіл. Маленьким дітям краще навчатися там, де вони проживають, але учні середніх і старших класів підвозяться до опорних, добре обладнаних шкіл, де є усе необхідне для здобуття якісних знань”.

  Першому заступнику голови ОДА  цьому  потвердили й керівники району, зауваживши, що з цією ж метою, окрім школи у селищі Оратів, створено ще три опорних заклади у районі, а саме: у Балабанівці, Чагові та Скоморошках.

  Директор школи Лариса Гнідунець повідомила, що відповідно до рішення 6 сесії районної Ради 7 скликання, у травні 2016 року було визначено дану школу опорним загальноосвітнім навчальним закладом Оратівського освітнього округу. З метою забезпечення рівного доступу учнів базової та старшої школи до якісної освіти до опорного навчального закладу увійшли: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів смт Оратів та філії у селах Дібровинці, Синарна, дитячо-юнацька спортивна школа,  будинок дитячої творчості та дитяча музична школа. На даний час в навчальному закладі навчається 536 школярів, а спільно з учнями філій нараховується 572 дитини. Функціонує 22 повних класи, середня наповнюваність яких 23 учні. Працює три групи продовженого дня.  У школі навчаються діти з Оратова та з навколишніх сіл.

  Під час відвідин освітнього закладу Андрій Гижко зауважив, що  із завершенням трьох довгобудів – загальноосвітніх шкіл, які будувалися понад 20 років: школи у Сосонці Вінницького району, Зведенівці Шаргородського району та у Михайлівці Гайсинського  району, проблема  із шкільними приміщеннями  в області практично вирішена: «Ще дві школи потрібно добудувати, а решта – то є  добротні приміщення. Оратівська школа, де ми знаходимося, була побудована 40 років назад, вона має просторі кабінети, але проектом не передбачено актової та  належної спортивної зали. І ця школа не виключення, маємо  десятки шкіл, де навчаються 500-700 учнів, але немає спортивної зали, або актова зала у пристосованому приміщенні. Саме тому пріоритетом на 2019 рік буде  добудова  та дооснащення необхідних  приміщень в навчальних закладах, де навчаються 500 і більше учнів. Це розширить можливості дітей займатися в  різноманітних гуртках, майстернях та секціях, створюючи їм комфортне перебування у навчальних закладах”.

 

 Для довідки:

         В рамках «пілотного» проекту опорних шкіл за рахунок міжнародних донорів загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів смт Оратів отримано:

  1. лабораторне обладнання та меблі на суму 92,6 тис. грн., яке поставлялося в школу наступними постачальниками:
  2. Інтерактивний комплекс на суму 212,2 тис. грн., що включає: ноутбук, короткофокусний проектор, інтерактивна дошка, комп'ютерний клас з 10 учнівських комп'ютерів та 1 вчительський. Поставлено «Кімонікс Інтернешнл Інк» (за підтримки USAID).
  3. « Сейв зе Чілдрен Інтернешнл» провели ремонтні роботи:

- замінено 79 вікон;

- облаштовано внутрішні вбиральні;

- облаштовано пандус, замінено одні двері.

За кошти субвенції з обласного бюджету відділом освіти закуплено:

  1. Обладнання для фізичного кабінету на суму 179,5 тис. грн.:
  2. Ноутбук 12 шт. на суму 117720 грн.;
  3. Телевізор 12 шт. на суму 141490 грн.;
  4. Проектор 1 шт. на суму 11040 грн.

  Також в рамках міжнародної допомоги з КНР отримано 15 персональних комп’ютерів.

  При школі наявний спортивний майданчик зі штучним покриттям.

  Є власна котельня на твердому паливі, в якій у 2017 проведено заміну 2 твердопаливних котлів на нові на суму 443 тис. грн. (за кошти місцевого бюджету).

  У поточному році розпочато капітальний ремонт загальнооосвітньої школи І-ІІІ ступенів селища Оратів із впровадженням енергозберігаючих технологій загальною вартістю робіт 4529,081 тис.грн. За результатами проведених відкритих торгів вартість робіт склала 3309,00 тис.грн., із них 2700,00 тис. грн. – кошти ДФРР, а 609 тис.грн. – співфнансування з місцевого бюджету.  На даний час роботи ведуться.

  З метою забезпечення учнів перших класів освітніми послугами за умовами «Нової української школи» у 2018-2019 навчальному році за кошти субвенції (114,4 тис. грн.) та кошти місцевого бюджету на умовах співфінансування придбано нові меблі, комп’ютерну техніку, телевізор, ламінатор, проектори, класні дошки та дидактичні матеріали.