Підвисоке хвилюється за своє майбутнє

  У понеділок, 6 червня, сільські депутати та актив Підвисокого зібралися, щоб обговорити майбутню долю своєї громади. Це проблемне питання постало в зв’язку із тим, що за перспективним планом формування територій громад Вінницької області громада села Підвисоке віднесена до складу Оратівської об’єднаної територіальної громади. Але, всупереч цьому, виникло багато незадоволень у жителів села.  Окрім того, вони отримали пропозицію від Балабанівської сільської ради щодо об’єднання.

   Обговорення до змін до перспективного плану проходило доволі активно та емоційно. Було озвучено ряд аргументів “за” і ”проти” об’єднання, побоювання у спроможності Балабанівки стати центром об’єднаної територіальної громади, припущення чи не постраждає соціальна сфера, як буде розподілятись фінансування сіл в межах громади, забезпечення громад кваліфікованими фахівцями, забезпечення автобусним сполученням, проведення реконструкції дороги між селами та багато інших питань, які хвилювали присутніх. Однозначно причину такої ситуації назвати важко, але до факторів, що на це впливали, можна назвати  часткову відсутність серед населення належного інформаційного висвітлення впровадження реформи та окремі важливі законодавчо неврегульовані питання  об’єднання.

  Щоб отримати роз’яснення  місцеві жителі запросили на своє зібрання Галину Лошак, голову районної Ради, та Петра Картового, депутата районної Ради,  керівника АКПП “Золота нива”.

  Галина Василівна зазначила, що реформа добровільного об’єднання територіальних громад обов’язково відбудеться у районі. Об’єднана громада отримає додаткові можливості: наближення послуг до людей та покращення рівня їхнього життя, надання субвенції, що є вагомою підтримкою від держави, передача значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування, тим, які ближче до людей. Тому кожна громада має визначитись із своїм майбутнім, і якщо пропозиції жителів аргументовані, то відповідно вони будуть враховані у змінах до перспективного плану.  

  “Шляхів до покращення життя народу є не дуже багато, але одним із них є децентралізація влади, - підкреслив Петро Картовий, звертаючись до сільського активу. – Об’єднання відбудеться в любому випадку. Але ми хочемо, що у нас появилося все і зразу”. Разом з тим, застеріг, що на початку впровадження реформи буде багато перешкод, поки все налагодиться. Районний депутат навів приклад інших країн у проведенні заходів з реформування. І, оскільки сільськогосподарське товариство, яке він очолює, буде одним із локомотивів до економічного розвитку об’єднаної територіальної громади, то в міру своїх  можливостей допомагатиме у вирішенні багатьох проблем.

  Вислухавши запрошених, висловивши свої пропозиції, сільські активісти вирішили провести консультативне обговорення із місцевим населенням, зібрати їх пропозиції. Вони хоча і не матимуть юридичної сили, проте зможуть відобразити настрої жителів щодо об’єднання. І на черговій сесії сільської ради розглянути це питання.

  Усі проблеми, які виникають у процесі децентралізації фіксуються, аналізуються та передаються до центральних органів влади, а потім для вирішення цих проблем проводяться відповідні заходи. Але часу не так багато.