Пленарне засідання 34 сесії районної Ради 6 скликання

  19 червня 2015 року відбулася чергова 34 сесія Оратівської районної Ради 6 скликання. У роботі сесії взяли участь голова райдержадміністрації та його заступники, селищний, сільські голови, керівники управлінь і відділів райдержадміністрації та районних установ, організацій і відомств, представники засобів масової інформації. Секретарем засідання обрано Ларіонову Лесю Володимирівну, депутата районної Ради від “ВО Батьківщина”. Ключовим питанням, яке розглядали депутати, був звіт голови Ради Анатолія Опалюка про діяльність за період із березня 2014 року по квітень 2015 року.

  Відповідно до статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» голова районної Ради щорічно звітує перед радою про свою діяльність щодо забезпечення роботи районної Ради, її органів, виконавчого апарату тощо. Анатолій Миколайович детально проаналізував діяльність районної Ради, що здійснювалась у традиційних організаційно-правових формах. У звітному періоді проведено 7 пленарних засідань, розглянуто 142 питання, ухвалено 139 рішень. Але вирішальна роль депутатського корпусу щодо забезпечення успішного розвитку усіх сфер життєдіяльності району, задоволення колективних потреб її територіальних громад, прав і свобод тих, хто тут проживає, полягає саме в ухваленні дієвих, виважених, конструктивних рішень на пленарних засіданнях Ради. Серед рішень Ради 15 стосувалися економічного розвитку району, 18 – виконання районного бюджету, 14 – соціального захисту населення, 7 – освіти, 5 – охорони здоров’я, 28 – об’єктів спільної власності територіальних громад району тощо.

  Спільно з органами державної виконавчої влади районна Рада працювала над виконанням районних програм. Усього на контролі у постійних комісіях перебуває 35 районних програм, спрямованих на розвиток освіти, науки, культури, фізичної культури і спорту, охорони здоров’я, соціального захисту населення тощо, а також районний бюджет.

  Не залишаються мешканці району осторонь подій, що тривають на сході нашої держави. Спільними зусиллями громадськості, районної, сільських, селищної рад та підприємств району надається матеріальна і фінансова допомога військовим у зоні проведення антитерористичної операції. Протягом минулого року обсяг наданої допомоги перевищив 500,0 тис.грн., що спрямовані на забезпечення наших військовослужбовців засобами індивідуального захисту, обмундируванням, медикаментами, засобами зв’язку, дизель-генераторами, буржуйками, продуктами харчування тощо. Сьогодні загальний обсяг наданої допомоги вже наближається до 1,0 млн.грн.

  У період з жовтня 2014 року по квітень 2015 року волонтерами здійснено більше 20 рейсів із гуманітарним вантажем для військовослужбовців, який був зібраний усім районом. У зону проведення АТО при цьому доставлено близько 40 тонн вантажів. Робота щодо адресної допомоги нашим землякам, які воюють в АТО, продовжується і сьогодні.

  Крім цього, районна, сільські, селищна ради нашого району взяли участь у Обласному благодійному марафоні „Врятуємо кожного бійця - захисника України”, що тривав із 16 вересня до 6 жовтня минулого року. Завдячуючи марафону відповідно до рішення Координаційної ради було придбано та передано до Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону (м. Вінниця) автоматичний біохімічний аналізатор крові вартістю 561,3 тис.грн., ще 504,1 тис.грн. були витрачені на закупівлю металоконструкцій для оперативних втручань при переломах кісток.

  Також голова районної Ради зупинився на питанні, що хвилює сьогодні мешканців територіальних громад та керівників органів місцевого самоврядування – це децентралізація влади, зокрема, питання об’єднання територіальним громад. Процес об’єднання територіальним громад сприймається жителями та керівниками громад важко і неоднозначно, проте іншого шляху, як продовження реформування не існує. Питання децентралізації влади є болючим і непростим. Робляться лише перші кроки у цьому напрямі. Відбувся перший етап децентралізації - фінансової, і вже є перші успіхи.

  За п’ять місяців цього року районний бюджет виконано на 145%. Маємо понад план 1,4 млн.грн. Чимало сільських рад мають ще вищий рівень перевиконання місцевих бюджетів і за підсумками півріччя зможуть використати їх для потреб громад. Зокрема, це Новоживотівська, Великоростівська, Животівська, Якимівська, Кошланівська, Човновицька, Чагівська, Підвисоцька, Стрижаківська та інші. В цілому по району плановий показник по власних надходженнях виконано на 158%, тобто надійшло на 3,6 млн.грн. більше, що є одним із кращих показників у області.

  Працювати з повною віддачею на благо територіальних громад закликав усіх Анатолій Опалюк, бажаючи щоб помисли і справи кожного зміцнили впевненість людей у нашій відданості справі, відповідальності за ситуацію у районі.

  На сесії також заслухали інформації про виконання ряду районних програм, зокрема: програми зайнятості населення Оратівського району; районної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища; районної програми соціальної допомоги «Турбота»; районної програми «Мобільний соціальний офіс»; програм у галузі молодіжної політики і роботи з обдарованими дітьми і молоддю; програми розвитку архівної справи та збереження архівних фондів комунальної установи «Оратівський районний трудовий архів». Депутати районної Ради затвердили нові програми, а саме програму забезпечення мобілізаційної підготовки та проведення часткової мобілізації на території Оратівського району та єдину комплексну правоохоронну програму Оратівського району.

  Також депутати не залишили поза увагою питання виконання районного бюджету. Зокрема, було затверджено звіт про його виконання за підсумками І кварталу поточного року та внесено зміни до районного бюджету з урахуванням нагальних потреб галузей бюджетної сфери.

  На пленарному засіданні було ухвалено ряд рішень щодо оренди і продажу об’єктів спільної власності територіальних громад району. Також депутати погодили призначення директорів Лопатинської, Сологубівської і Чернявської загальноосвітніх шкіл. А от питання про ліквідацію загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів у селах Дібровинці та Юшківці бурхливо обговорювалися депутатами, запрошеними і представниками громадськості цих населених пунктів. Після тривалих дебатів депутати переважною більшістю проголосували проти ліквідації обох шкіл і рішення не були прийняті.

  Після цього депутати затвердили ряд технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення і водного фонду, що надаються в оренду.

  На завершення засідання депутати погодили зняття з контролю рішень районної Ради відповідно до висновків профільних постійних комісій.