Представники району взяли участь у Форумі представників місцевих громад

  10 листопада в Українському домі у Києві відбувся Форум представників місцевих громад.  Оратівський район представляли голова районної Ради Галина Лошак, голова Оратівської ОТГ  Ігор Барський.

  Організатор Форуму – партія “Блок Петра Порошенка “Солідарність” – зібрала разом понад 100 голів ОТГ, обраних на перших виборах 29 жовтня 2017 року, а також голів і депутатів громад, об’єднаних у 2015-2017 роках, народних депутатів України, представників Уряду за багатьох інших. На Форумі були представлені історії успіху вже створених громад та плани розвитку нових ОТГ.

  Перед присутніми з вітальним словом виступив Президент України Петро Порошенко, Віце-прем’єр-міністр, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, народні депутати України Сергій Березенко, Олександр Дехтярчук, Максим Саврасов та інші.

  “50 відсутків грошей у країні має бути у громадах, для того, щоб громади малиможливість самі планувати, як далі жити”, - про це заявив Президент України Петро Порошенко.

  “Лідери громад, які взяли на себе відповідальність, маючи повноваження, маючи повноваження, маючи ресурси, повинні в першу чергу розуміти – чого чекають від вас громадяни. В України понад 35 відсотків населення живе у сільській місцевості. Ми повинні забезпечити сільському населенню якість соціального сервісу”, - заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

  Керівник Секретаріату партії “БПП “Солідарність”, народний депутат України Максим Саврасов оголосив про старт нового проекту “Відкритий університет громад”, який спрямований на взаємодію та підтримку новообраних голів і депутатів ОТГ. Цим проектом передбачено проведення зустрічей народних депутатів та представників Уряду із представниками влади ОТГ, надання консультації через “Гарячу телефонну лінію”, оперативні Skype-консультації, створення “Мобільних команд” фахівців, які працюватимуть безпосередньо в ОТГ, навчання для новобраних представників влади ОТГ.

  Одним із позитивних моментів Форуму стала можливість спілкування між представниками обєднаних територіальних громад з метою обміну досвідом.

  Гаслом Форуму став вислів: “Об’єднані громади мають забезпечити високі соціальні стандарти на селі”.