Про діяльність районної Ради у міжсесійний період

  Відповідно до статті 18 Регламенту районної Ради надається інформація про діяльність районної Ради та стан справ у районi у міжсесійний період.

  Проведено 8 засідань постійних комісій. Розглянуто 36 питань, зокрема: 14 – стосувалися управління об’єктами спільної власності територіальних громад району, 2 – грошової оцінки землі, 2 – охорони здоров’я, 3 – бюджету, 4 – соціального захисту громадян, 3 – молодіжної політики, 3 – діяльності Ради.

  З початку року до районної Ради надійшло 89 звернень громадян, з них 62 письмових. Із загальної кількості звернень 21 стосувалося земельних відносин, 46 - житлової політики, 5 - соціального захисту, 3 - охорони здоров’я тощо. За результатами розгляду 46 звернень вирішено по суті, у 36 випадках дано роз’яснення згідно з чинним законодавством, 7 - чекають остаточної відповіді.

  Із початку року загальний обсяг листування у виконавчому апараті районної Ради становить 532 документи, з них 272 вхідних і 260 вихідних. Обсяг листування з обласними органами і установами становить 207 документів, зокрема, 110 вхідних і 97 вихідних. Видано 76 розпоряджень голови Ради. Ухвалено 67 рішень районної Ради.

  13 липня відбулося виїзне засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної Ради. Учасники засідання ознайомилися із об’єктами соціальної інфраструктури Човновицької територіальної громади, детально обговорили питання: про співпрацю органів місцевого самоврядування, виконавчої влади і громадських організацій району з питань реалізації Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; про забезпечення ремонту і утримання доріг місцевого значення на території Оратівського району; про підсумки двомісячника благоустрою населених пунктів району.

   25 травня відбулася нарада із селищним, сільськими головами, депутатами районної Ради та директорами загальноосвітніх шкіл району за участю представників Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування, які проінформували про нові форми роботи, а також детально обговорили стан об’єднання територіальних громад районів області та напрацювання пропозицій щодо внесення змін до перспективного плану формування територій громад.

  Взяли участь у засіданнях колегій райдержадміністрації.

  Крім того, взяли участь у пленарних засіданнях сесій обласної Ради та обласних заходах. Зокрема, 31 травня відбулося виїзне розширене засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради у Томашполі. 21 липня відбулося виїзне засідання колегії облдержадміністрації в Іллінцях щодо виконання програми соціально-економічного розвитку Вінницької області на 2016 рік. Також взяли участь у обласній нараді щодо узгодження змін до проекту Перспективного плану формування територій громад Вінницької області та обласному семінарі на тему «Кращі практики місцевого самоврядування у сфері енергозбереження та енергоефективності».

  Із керівництвом головного управління Національної поліції у Вінницькій області вдалося погодити графік спільного використання приміщення спортивного залу. Пропозиції щодо передачі у власність або оренду поки що підтримки не знайшли. Але робота у цьому напрямку буде продовжуватись.

  Не припиняються роботи щодо забезпечення прибирання, належного санітарного стану і благоустрою населених пунктів району за активного сприяння сільгоспвиробників, депутатів районної Ради.

  Продовжується співпраця з обласним керівництвом Автодору та директором філії «Погребищенський райавтодор» щодо ремонту доріг Оратівського району. Працюють 6 бригад Автодору, зокрема, із Вінницького Погребищенського, Іллінецького, Липовецького, Немирівського і Оратівського районів. Для робіт виділено 4 тис.тонн асфальту. Працівниками дорожної служби дійснено ямковий ремонт на ділянках Мервин-Лопатика-Оратів, під’їзд до Животівки, Бугаївка-Якимівка. Із залученням бригади ТОВ «Скоморошківське» відремонтовано ділянку від Правилівки до Скоморошок, а бригадою ФГ «Калина» - до Чернявки.

  За оперативною інформацією на ремонт більше 40 тис.кв.м доріг місцевого значення виділено майже 2 млн.грн. із місцевих бюджетів та близько 1 млн.грн. спонсорської допомоги.

  Відповідно до рішення конкурсної комісії 4 із 10 проектів від громад нашого району стали переможцями тринадцятого обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад. Зокрема, два проекти селищної ради щодо опалення дитячого садка та облаштування сміттєзвалища, а також проекти щодо освітлення вулиць Животівської та Новоживотівської сільських рад. Для Оратівської селищної ради уже надійшло 140,0 тис.грн. субвенції з обласного бюджету.

  Також з ініціативи народного депутата Демчака Р.Є. постановою Кабінету Міністрів України на соціально-економічний розвиток передбачено кошти з державного бюджету, а саме, на ремонт 20 км дороги Р-17 – 3644,6 тис.грн., на впровадження енергозберігаючих технологій у школі с.Скоморошки – 270,0 тис.грн., на ремонт дитячого садка «Сонечко» в смт Оратів – 1811,0 тис.грн. Ці проекти передбачають співфінансування із місцевих бюджетів.

  У міжсесійний період представники районної Ради взяли участь у масових заходах. Зокрема, 22 червня пройшов мітинг-реквієм до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни, 28 червня – урочистості до Дня Конституції України тощо. 07 липня відбувся районний фестиваль «Купальські передзвони на хвилях Живої». 10 липня - у «Театрі на городі» заслуженої журналістки України Ганни Секрет пройшов обласний мистецький фестиваль «Роде наш красний, роде наш прекрасний» за участю більше 30 колективів із Вінницької і Київської областей. 12 липня - у с.Скала пройшов районний фестиваль «Сільські музики» за участю колективів з Оратівщини і сусіднього Тетієва.

  26 липня за сприяння районної Ради та спонсорської підтримки керівництва ПП «Животівка» було організовано виїзний концерт народного аматорського фольклорно-етнографічного колективу «Марічка» для мешканців стаціонарного відділення територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у с.Фронтівка.

   Зараз у районі проходить огляд-конкурс «З Україною в серці», приурочений до 25-ої річниці незалежності України. Фестиваль уже відбувся у Фронтівці, Чагові, Осичній, Підвисокому, Очиткові, Сологубівці, Чернявці, Лопатинці, Кожанці тощо. Керівники району відвідали більшість цих заходів.