Про конкурси органів місцевого самоврядування

14 жовтня в обласній Раді відбувся інформаційно-методичний семінар щодо підготовки проектів та програм для участі у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2014 року та в обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад.

Присутніми були: представник Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні Анатолій Ольшанський, голова обласної Ради Сергій Татусяк, голова постійної комісії обласної Ради з питань євроінтеграції і міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Олексій Гаврилов, представники районних, міських і сільських рад, громадських організацій і фондів.

Спільно з головою районної Ради Володимиром Токарчуком у навчанні взяли участь селищний голова та окремі сільські голови району.

Відкриваючи семінар голова облради подякував Державному фонду за співпрацю, нагадавши, що Вінниччина – перша область, яка торік підписала з фондом угоду про співробітництво.  Сергій Татусяк зазначив, що Вінницька обласна Рада і Фонд, з метою активізації участі місцевих рад у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку, кожен зі свого боку, проводитимуть відповідні навчання-тренінги.  

У ході семінару представник Фонду Анатолій Ольшанський повідомив присутнім про особливості конкурсу у 2014 році. Зауважив, що буде розширено категорії учасників: окрім місцевих рад, участь у конкурсі зможуть брати громадські об’єднання органів місцевого самоврядування. Разом із тим, наголосив на чіткому дотриманні вимог конкурсу та врахуванні вигодонабувачами критеріїв відбору проектів-переможців.

Олексій Гаврилов у своєму виступі зауважив, що «участь у конкурсі заради участі нікому не потрібна». Адже були випадки коли кілька переможців відмовилися реалізовувати виграний проект. Відтак, виграні ними кошти не були використані.

Присутнім була надана контактна інформація про організації, що допомагають у написанні та супроводі проектів. Зокрема, на Вінниччині це – Регіональний ресурсно-інформаційний центр розвитку громад «Громади Вінниччини».