Про місцеві проблеми з «перших вуст»

  2 березня голова районної Ради Галина Лошак взяла участь у зустрічі представників територіальних громад Вінниччини з народними депутатами України від Вінницької області.

  У засіданні круглого столу взяли участь народні депутати України Григорій Заболотний, Микола Кучер, Сергій Кудлаєнко, Олександр Домбровський, Руслан Демчак та Іван Спориш. Також були присутні голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій, голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник, керівник Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк, голови районних рад, голови РДА, керівники департаментів ОДА, голови об’єднаних територіальних громад, сільські та селищні голови, голови міст обласного значення, голови міст районного значення, голови постійних комісій обласної Ради.

  У своєму виступі перед учасниками зібрання Галина Лошак наголосила, що врахування інтересів територіальних громад з метою забезпечення соціально-економічного розвитку регіонів і задоволення життєвих потреб кожної людини в умовах проведення децентралізації, реформування місцевого самоврядування та адміністративно-територіальної реформи в Україні, є сьогодні надзвичайно важливим. 

  Такий формат обговорення питань законотворчого процессу та проблем місцевого значення назвала зворотнім зв’язком депутатів Верховної Ради України із виборцями. Свого роду перевіркою депутатської діяльності на відповідність потребам громадянського суспільства.

  Зазначила деякі аспекти, що є важливими для процессу реформування. Зокрема, у рамках децентралізації влади вважаю доцільною і виправданою передачу (делегування) місцевим радам повноважень з розпорядження землями державної власності за межами населених пунктів. А передача таких земель у комунальну власність об’єднаних територіальних громад є особливо актуальною для забезпечення їх реальної фінансової спроможності.

  Наголосила на законодавчій неврегульованості питання утворення виконавчих комітетів районних і обласних рад. Органи місцевого самоврядування районного і обласного рівня не є сьогодні дійсно спроможними, адже позбавлені реальних повноважень повноцінно представляти спільні інтереси територіальних громад.

  Днями Верховна Рада України ухвалила в другому читанні Законопроект «Про службу в органах місцевого самоврядування». Це питання давно на часі, адже з моменту набрання чинності Законом України «Про державну службу» питання проходження служби в органах місцевого самоврядування залишються практично поза межами законодавчого регулювання.

  Також потребують невідкладного врегулювання питання оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування, адже існує невідповідність в оплаті праці посадових осіб місцевого самоврядування порівняно з державними службовцями. Адже вбачаються певні ознаки дискримінації посадових осіб місцевого самоврядування. Наприклад сьогодні розмір оплати праці начальника відділу у виконавчому апараті районної ради приблизно відповідає розміру мінімальної заробітної плати, що вдвічі менше розміру заробітної плати головного спеціаліста у райдержадміністрації.

  Відповідна постанова КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» досі не прийнята. Це не сприяє престижності служби в органах місцевого самоврядування і створює неабиякі проблеми щодо кадрового забезпечення.

  Також зупинилась на проблемі місцевого значення, що вже довгий час не вдається вирішити – забезпечення Оратівської дитячо-юнацької спортивної школи приміщенням для роботи спортивних секцій. Власного спортивного залу у громади немає, а заняття секцій Оратівської ДЮСШ проводяться у пристосованих приміщеннях. Зважаючи на існування інших першочергових  проблем, безперспективним є будівництво нового спортивного залу.

  Разом з тим, поряд із стадіоном ДЮСШ розташована будівля спортивного залу, що у складі цілісного спортивного комплексу був споруджений за рахунок коштів сільськогосподарських підприємств району, але належить Міністерству внутрішніх справ України. Будівля потребує негайного  капітального ремонту, зокрема, заміни покрівлі, внутрішньої системи теплопостачання, системи холодного водопостачання, ремонту стін, стелі, освітлення тощо. Тому зазначений спортивний зал використовується не на повну потужність.

  Районна Рада неодноразово зверталася і до Прем’єр-міністра України, і до Міністерства внутрішніх справ України, і до Національної поліції України з клопотання про передачу цього об’єкта до комунальної власності. Це дозволило б відремонтувати приміщення і в подальшому використовувати його за призначенням для навчально-тренувальних занять спортивних секцій ДЮСШ, проводити районні, міжрайонні та обласні спортивні змагання тощо. У разі передачі спортзалу громаді району сільгоспвиробники готові спів фінансувати його ремонт. Але проблема й досі не вирішується, приміщення руйнується.  

  Отже, визнання фізичної культури і спорту, як пріоритетного напрямку  гуманітарної політики держави і важливого чинника всебічного розвитку  особистості та гарантування здорового способу життя на жаль не знаходить на практиці реального підтвердження.

  Завершуючи виступ Галина Лошак озвучила перед народними депутатами проблему щодо призначення голови Оратівської районної державної адміністрації.

  Зазначила, що найосновніше і найголовніше питання – забезпечення миру  у нашій Державі. А це можливо досягти через порядність і повагу один до одного і до керівника Держави.

  На підпис Президенту України підготовлений та сформований пакет документів на Чугункіна Олега Павловича, який півроку тому був рекомендований комісією з питань вищого корпусу Державної служби на посаду голови Оратівської районної державної адміністрації. Півроку триває спецперевірка, не зрозуміло з яких причин не відбувається призначення.

  У перші дні війни він добровольцем пішов в АТО. Постійно перебував на передовій. На сході він пройшов найсерйознішу перевірку перед усіма нами, ризикуючи життям і здоров’ям.

  Галина Лошак закликала депутатів донести до Президента України прохання усієї Оратівської громади прийняти рішення стосовно Чугункіна О.П. і призначити чесну, порядну людину, патріота  на посаду голови Оратівської районної державної адміністрації.

  Висловила сподівання на підтримку, розуміння з боку депутатів Верховної Ради України.