Про прозорість закупівель під час семінару-навчання

  Прозорість закупівель та бюджетного процесу загалом є одним із пріоритетних напрямків економічних реформ, запропонованих Урядом. Система електронних державних закупівель PROZORRO уже запрацювала в Україні з 1 серпня 2016 року. Але в багатьох учасників даної системи в процесі роботи виникає чимало запитань, які потребують негайних відповідей.

  Тому за ініціативи керівництва районної Ради та за сприяння Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування 9 вересня відбувся семінар-навчання для селищного, сільських голів, бухгалтерів місцевих органів самоврядування та районних установ за участю регіонального представника у Вінницькій області з питань державних закупівель через систему PROZORRO Інги Сивіцької. Учасники семінару мали змогу отримати інформацію, відповіді на запитання, наочні поради та інструкції по користуванню системою PROZORRO. 

  Особливість системи електронних закупівель полягає у тому, що PROZORRO не передбачає використання державних коштів, а фінансування проекту відбувається за рахунок використання компаній-комерційних майданчиків та донорів. Основний принцип роботи системи – максимальна публічність. До того ж, PROZORRO має ряд переваг. Головне – повністю мінімізує людський фактор під час державних закупівель.

  “Запровадження системи електронних державних закупівель в подальшому повністю викорінить корупцію. Тому сьогодні знайдено правильне рішення – перехід на електронні закупівлі”, - зазначила голова районної Ради Галина Лошак  під час проведення семінару.