Проведення заходів з нагоди Дня Соборності

Не спи, моя рідна земля!

Прокинься, моя Україно!

Відкрий свої очі

У світлі далеких зірок.

Це дивляться з темних небес

Загиблі поети й герої

Всі ті, хто так вірив

У світле майбутнє твоє.

С.Фоменко

  День Соборності та Свободи України – свято, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919 році на Софіївській площі Києва.

  По всій території України проходять різні патріотичні акції та заходи, присвячені цим подіям, що мають велике політичне та історичне значення. Разом з тим, це нагадування про те, що Україна не розділена і немає окремої Східної та Західної України, що у нас єдина держава, а ми – єдиний народ.

  22 січня Оратівщина вкотре долучилася до відзначення історичного свята. У селищі Оратів біля пам’ятника Тараса Шевченка зібралося близько трьох сотень людей: керівництво району, представники трудових колективів та сільських територіальних громад  району, громадськість, молодь та представники ЗМІ.

  Урочистий захід розпочав мітинг та покладання квітів до підніжжя пам’ятника Великому Кобзарю. Учнівська молодь декламувала проникливі тематичні вірші та співала патріотичні пісні про Україну.

  Від пам’ятного місця всі учасники зібрання рушили урочистою ходою до центру селища.  Десятиметрове полотнище Прапора України та Прапор, переданий учасниками АТО, очолювали колону. Сотня прапорів височіли над головами людей.

  На майдані Героїв Небесної Сотні  було піднято Державний Прапор України у супроводі виконання усіма присутніми Державного  Гімну України.

  Продовження урочистостей відбулося у районному Будинку культури. Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять усіх загиблих борців за свободу України.

  До зібрання звернулися голова районної Ради Галина Лошак, перший заступник голови РДА Василь Поліщук, Оратівський селищний голова Ігор Барський. У своїх промовах вони згадали визначну історичну подію об’єднання двох суверенних держав – Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що залишила глибинний слід в історичній пам’яті українського народу.

  У своєму виступі Галина Василівна наголосила, що “у той складний час Українська Народна Республіка та Західноукраїнська Народна Республіка змогли об’єднатися. То сьогодні ми зобов’язані зберегти Україну, забезпечити її успішний розвиток. Ми серцем і душею з тими, хто боронить нашу свободу на сході України. Пам’ятаємо тих, хто віддав своє життя задля нас та наступних поколінь, задля розквіту держави. І поки житимуть наші далекі нащадки з українською кров’ю, Україна буде соборною та незалежною країною!”. Також голова районної Ради подякувала присутнім за участь в  урочистому заході, за патріотичний настрій, що об’єднує всіх у подальших діях на благо Батьківщини.

  Після вітальних промов відбулось нагородження Грамотами райдержадміністрації та районної Ради представників трудових колективів району та учасників АТО. Почесну грамоту облдержадміністрації та обласної Ради було вручено заступнику голови районної Ради,  районному депутату, голові ГО “Оратівська районна спілка учасників АТО” Олегу Чугункіну. 

  Святковий концерт, підготовлений працівниками Будинку культури та аматорами художньої самодіяльності завершив урочистий захід.