Робоча нарада з керівниками комунальних установ

Робоча нарада з директорами районного Будинку культури,

 центральної районної бібліотеки та дитячої музичної школи

  У п’ятницю, 13 січня, голова районної Ради Галина Лошак провела ряд робочих нарад з керівниками підприємств комунальної власності району. 

  Першою була нарада із директорами районного Будинку культури Тетяною Ліванською,  центральної районної бібліотеки Тетяною Антонець,  дитячої музичної школи Лілією Турченюк.

  Насамперед, Галина Лошак зазначила, що метою подібних зібрань є покращення роботи закладів комунальної власності, і зауважила, що подібні зустрічі відтепер будуть відбуватися систематично, щоб керівники мали змогу прозвітувати про зроблене, озвучити й вирішити питання, що турбують. До речі, комунальний заклад заснований на власності громади й утворений органами місцевого самоврядування, здійснює виробничу й комерційну діяльність, одержує відповідний прибуток і є підзвітним своєму засновнику.

  Під час наради було проаналізовано діяльність  установ, які очолюють дані керівники. Зокрема, Тетяна Ліванська прозвітувала про роботу закладів культури району. Вона зауважила, що відповідно до річного плану діяльності всі заходи було проведено на високому рівні. Із запланованих  не відбувся лише фестиваль “Колискова” за нестачею коштів. Але у 2017 році планують провести даний фестиваль та ряд інших традиційних районних заходів. Окрім того, керівником Будинку культури було зазначено те, що районне свято “Купальські передзвони” внесено до обласних заходів. Також було повідомлено про проведення у поточному році атестацій народних колективів району. Щодо окремих нових заходів - заплановано проведення творчих виставок “Мистецтво однієї територіальної громади”, які проходитимуть з березня по листопад у фойє адміністративного приміщення №1 районної Ради. Відвідувачі виставок матимуть змогу ознайомитися із духовно-культурною спадщиною кожного населеного пункту району. Обговорили найболючіші проблеми,  а саме: анонсування  населення про проведення районних заходів з метою збільшення кількості глядачів. А також було зазначено про крайню необхідність заміни вікон у актовій залі районного закладу культури. Головою районної Ради було запропоновано один із шляхів вирішення даного питання – це участь у обласному проекті розвитку територіальних громад задля залучення додаткових коштів на ремонт та реконструкцію вікон. 

  Керівник музичної школи Лілія Турченюк повідомила про проведену творчу й плідну роботу працівників та вихованців даного закладу у минулому році. У школі працює 4 відділи. На жаль, немає постійних викладачів класу піаніно та скрипки, тому фахівці приїжджають із сусідньої Київської області. Хоча Лілія Василівна неодноразово зверталась за допомогою до керівництва Вінницького музичного училища ім. М.Леонтовича. У музичному закладі навчається 89 вихованців, із них 57 діток із навколишніх сіл районного центру. Зазначено і найближчі плани: проведення у березні конкурсу гри на бандурі у рамках “Шевченківських зустрічей” на кшталт “Грудневих зустрічей” – регіонального конкурсу фортепіанної музики.

  У районній бібліотеці помітно збільшилась кількість відвідувачів-читачів. Даний факт відмітила директор бібліотеки Тетяна Антонець. Поясненням цього вона вбачає у тому, що у цей непростий час більшість людей похилого віку зацікавили книги, аніж телебачення. До того ж, у бібліотеці проводяться різноманітні заходи, виставки для представників різних вікових категорій. Працівниками закладу заплановано організувати “Клуб за інтересами”, під час засідань якого учасниками будуть обговорюватися актуальні теми сьогодення. Тетяною Павлівною було зазначено, що у центральній бібліотеці та бібліотеках населених пунктів району діють правові куточки. Інформацію, розміщену на стендах куточків, та відповіді на запитання відвідувачів бібліотек надає бібліотекарям відділ Оратівського бюро безоплатної правової допомоги. Також керівник закладу повідомила, що у районній бібліотеці планують введення платних послуг з ксерокопіювання, тому з даним питанням будуть звертатися до районних депутатів.

  На завершення цієї наради голова районної Ради подякувала присутнім за проведену роботу, побажала успіхів у реалізації запланованого, висловила свою підтримку у вирішенні проблем. Галина Василівна рекомендувала керівникам установ про свою діяльність інформувати громаду району у місцевих ЗМІ: “Зроблено чимало, але не всі про це знають. Розповівши людям, можливо, знайдемо більше глядачів та читачів”.