Робоча нарада з представниками лісових господарств

  За ініціативи районної Ради 7 квітня відбулась нарада під головуванням заступника голови районної Ради Олега Чугункіна  за участі генерального директора Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства “Віноблагроліс” Анатолія Іванця,  першого заступника голови райдержадміністрації Василя Поліщука, директора дочірнього підприємства “Оратівський райагроліс” Вінницького спеціалізованого лісогосподарського підприємства “Віноблагроліс”, депутатів районної Ради та сільських голів.

  Під час наради обговорено проблеми, що турбували як депутатів, так і очільників сільських громад. Одним із болючих питань наради -  вирубка лісу.

  Володимир Кукунін, звітуючи про проведену роботу підприємством, яке він очолює, зазначив, що “жодних самовільних рубок по нашим угіддям ніколи не проводилось. Вирубки узгоджені з обласним управлінням, є відповідні лісорубні квитки. Є планові вирубки, є санітарні. До того ж, постійно оновлюється лісовий фонд. У минулому році створено лісових культур на ділянках загальною площею 26, 9 га, а зрубано – на 21 га”. Генеральний директор ВОКСЛП “Віноблагроліс” додав, що при планових показниках вирубки – 6 700 м.куб. “Райагролісом”  зрубано – 4 000 м.куб. спілого лісу. Отже, обсяг вирубки лісу не перевищено, тому загрози навколишньому середовищу не має.

  У районі чимало лісопосадок, проте вони не мають господаря, буває й таке, що вони в жодних реєстрах не значаться, - хто ж повинен їх доглядати? Анатолій Іванець дав ґрунтовну відповідь і на це питання. Він повідомив, що використання лісових ресурсів та здійснення інших заходів на лісових ділянках, у тому числі підрізання дерев, розчищення лісопосадок, прилеглих до земельних ділянок, розташованих за межами  населених пунктів, можливе за наявності державних актів на відповідні ділянки. Відповідно ж  до ст. 10 Закону України “Про рослинний світ” власники земельних ділянок, на яких знаходяться об’єкти рослинного світу, не потребують  дозволу на спеціальне використання природних рослинних ресурсів  і можуть сміливо доглядати захисні насадження.

  Лісопосадки ж вздовж доріг державного значення належать автодору, тому для здійснення робіт необхідні спеціальні дозвільні документи. Комунальними дорогами опікуються відповідні місцеві ради.

  Процедура видалення зелених насаджень на території населених пунктів визначена в Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2006 року № 1045 (із змінами). Згідно з пунктом 3 цього Порядку видалення насаджень на території населеного пункту здійснюється за рішенням виконавчого органу селищної, сільської рад. Відповідно до пункту  4 цього ж  Порядку, підставою для прийняття рішення селищною, сільською радами є заява про видалення зелених насаджень, подана юридичною чи фізичною особою. Селищна, сільська ради після надходження заяви утворюють комісію з питань визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості, до складу якої входять представники заявника, власника земельної ділянки, селищної, сільської  рад, територіальних органів Держекоінспекції, а у разі потреби – балансоутримувача території та комунального господарства, що здійснює утримання зелених насаджень. За остаточним рішенням комісії проводяться відповідні дії.

  У ході наради також  йшлося про можливость повернення лісового фонду у спільну власність територіальних громад району. Але згідно з чинним законодавством України – цього зробити неможливо.

  Розглядалося питання надання благодійної допомоги учасникам АТО, на що Анатолій Іванець сказав, що у Вінницькій області “Віноблагролісом”  у минулому році надано допомоги на суму 215 тис.грн., і, зокрема в Оратівському районі – на 15 тис.грн. У свою чергу, керівники лісогосподарських підприємств зініціювали питання  до присутніх у залі депутатів районної Ради та сільських голів – напрацювати звернення до Вінницької обласної Ради – засновника Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства “Віноблагроліс” щодо розроблення прозорого механізму надання благодійної допомоги від лісгоспів.

  Народні обранці висловлювали свої пропозиції: своєчасно інформувати сільських голів про вирубку лісу “Райагролісом”,  залучати місцевих жителів до вирубки чи посадки дерев, під час вивезення деревини зберігати покриття доріг та інші.

  У завершенні  всі учасники плідної наради дійшли згоди про необхідність подальшої співпраці між депутатським корпусом районної Ради, сільськими головами та  керівництвом “Оратівського райагролісу”.