Робочий візит до Оратівського району

  05 квітня 2017 року Оратівський район із робочим візитом відвідали голова обласної Ради Анатолій Олійник та депутат обласної Ради, голова комісії з питань свободи слова, інформаційного простору та реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ Тетяна Редько. Спочатку у приміщенні районної Ради Анатолій Олійник і Тетяна Редько провели виїзний прийом громадян.

  Представники обласної Ради прийняли більше десяти мешканців Оратівського району з різноманітних питань. Зокрема виконувач обов’язків старости с. Рожична Надія Багінська звернулась із проханням про виділення коштів для завершення реконструкції дитячого садка, який відвідує від 20 до 40 дітей. Минелого року проведено низку ремонтних робіт. Зокрема, за рахунок 670,0 тис. грн. із державного бюджету та коштів фермерського господарства «Ескіт» замінено 23 металопластикових вікна на першому поверсі, утеплено підлогу, облаштовано внутрішню каналізацію, утеплено стелю вологостійким гіпсокартоном, здійснено монтаж електропроводки, перенесено центральний вхід, закуплено котел і побудовано котельню, поштукатурені стіни, закуплено плитку та встановлено дитячий майданчик.

  На прийомі побувала делегація жителів с. Осична на чолі з головою сільради Михайлом Кошевнюком із проблемою щодо рейдерського захоплення земельних паїв у селян. Було звернення щодо газифікації с. Якимівка. Також були прохання громадян про надання матеріальної допомоги на лікування. Анатолій Олійник запевнив, що на усі звернення громадян буде надана кваліфікована відповідь у встановлений законом термін.

  В рамках робочого візиту до Оратівської територіальної громади голова обласної Ради Анатолій Олійник ознайомився із роботою деяких об’єктів. Зокрема, відвідав загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів смт Оратів, що є однією із опорних шкіл області. Директор школи Лариса Гнідунець пояснила, що в рамках пілотного проекту опорних шкіл і за рахунок міжнародних донорів школа отримала лабораторне  обладнання та меблі на суму 92,6 тис. грн., інтерактивний комплекс вартістю 212,2 тис. грн., що включає ноутбук, короткофокусний проектор, інтерактивну дошку, комп'ютерний клас (10+1).

  За рахунок міжнародної організації «Save the Children» у школі замінено 78 вікон, облаштовано внутрішні вбиральні та пандус. За рахунок субвенції з обласного бюджету закуплено обладнання для фізичного кабінету на 179,5 тис. грн., 12 ноутбуків - на 117,7 тис. грн., 12 телевізорів - на 141,5 тис. грн., проектор - на 11,0 тис. грн. Також в рамках міжнародної допомоги з Китаю отримано 15 персональних комп’ютерів.

  Враховуючи, що в опорній школі навчається майже третина всіх дітей району, Оратівською селищною радою на конкурсний відбір проектів Державного фонду регіонального розвитку подано проект «Капітальний ремонт Оратівської опорної загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  із запровадженням в ній новітніх стандартів навчально-виховного процесу за  стандартами Нової української школи (НУШ)». Проект вартістю 4779 тис. грн. передбачає утеплення фасаду та горищнього перекриття закладу, повну заміну вікон та дверей на енергозберігаючі, благоустрій території, облаштування рекреаційної зони, закупівлю обладнання для класів, спортивної зали, їдальні та комп’ютерів.

  Після цього голова обласної Ради Анатолій Олійник та голова постійної комісії обласної Ради з питань свободи слова, інформаційного простору та реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ Тетяна Редько ознаймились із Оратівським дошкільним закладом «Сонечко». Директор закладу Наталія Рабчевська розповіла, що минулого року із селищного бюджету для будівництва опалювального пункту на твердому паливі було виділено 689 тис. грн. Також 2016 року у дитячому садочку замінено систему опалення та утеплено горищне перекриття. Всього освоєно 410,7 тис. грн., з них 251,4 тис. грн. - кошти проекту ЄС ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ», 20,5 тис. грн. - кошти громадської організації «Фонд розвитку територіальної громади смт Оратів», 138,8 тис. грн. з місцевого бюджету та 70 тис. грн. залучено в результаті перемоги у 13 обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад. У ДНЗ замінено перекриття даху, відремонтовано евакуаційні виходи, утеплено зовнішні стіни фасаду. Вартість зазначених робіт 1751,3 тис. грн., з них 1727,8 тис. грн. - субвенція з держаного бюджету. Крім того, за рахунок 200 тис. грн. з державного бюджету закуплено нові меблі. 

  Голова обласної Ради Анатолій Олійник та депутат обласної Ради Тетяна Редько побували у музичній школі та ознайомилися із експонатами районного краєзнавчого музею, де залишили свої коментарі в книзі відгуків.

  Окрім закладів освіти і культури Анатолій Олійник та Тетяна Редько ознайомились із роботою насіннєвого заводу ТОВ «Агробуд». Директор підприємства, депутат районної Ради Олександр Шевчук зазначив, що завод спеціалізується на вирощуванні насіння елітних сортів зернових культур та  сої для забезпечення господарств якісним насінням. Вартість введених основних засобів - 8020 тис. грн. Встановлено обладнання фірми «Петкус»продуктивністю 6 тонн за годину. Здійснюється очистка, калібрування насіння, його протравлення і затарення. Таке обладнання дозволяє отримувати в кінцевому підсумку насіння найвищої кондиції, першої репродукції. Безперервне виробництво насіння у дві зміни забезпечується високим рівнем автоматизації виробництва. Підготовка насіння проходить складний технологічний процес: від вирощування та збирання на власних полях, до фасування в пакувальну тару.

  Анатолій Олійник зазначив, що урожайність сільськогосподарських культур залежить не тільки від рівня агротехніки на полі, а й від правильно підібраних сортів посівного матеріалу. Тому діяльність в області такого потужного виробника посівних матеріалів, що входить у трійку кращих, є потенційною можливістю для  істотного збільшення врожаю.