Робота постійної комісії

Засідання постійної комісії з питань бюджету і соціально-економічного розвитку

  22 лютого цього року відбулося засідання постійної комісії районної Ради з питань бюджету і соціально-економічного розвитку за участю Чугункіна О.П., заступника голови районної Ради. До порядку денного було внесено вісім питань.

  Щодо звіту голови райдержадміністрації про здійснення делегованих районною Радою повноважень за підсумками 2015 року проінформував Несварливий С.О., в.о. начальника відділу економічного розвитку і торгівлі. За результатами детального обговорення депутати взяли інформацію до відома та внесли окремі зміни до запропонованого проекту рішення.

  Про стан впровадження у 2015 році заходів комплексної програми енергозбереження Оратівського району повідомив Загарія О.В., головний спеціаліст з питань житлово-комунального господарства сектору регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації. Депутати підтримали напрацьований проект рішення з цього питання.

  Заслухавши інформацію Тупіцької Л.М., в.о. заступника начальника – начальника Оратівського відділення Іллінецької об’єднаної державної податкової інспекції, про виконання комплексної програми мобілізації зусиль органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, державної податкової служби Оратівського району по забезпеченню надходжень до бюджетів усіх рівнів, члени комісії погодили проект рішення і рекомендували податковій службі обґрунтувати обсяг необхідної для реалізації програмних заходів фінансової підтримки з районного бюджету.

  Начальник фінансового управління райдержадміністрації Марчук М.В. проаналізував обсяг доходів і видатків районного бюджету у розрізі загального та спеціального фондів за підсумками минулого року. Відповідно до встановленого порядку депутати рекомендували на сесії затвердити звіт про виконання районного бюджету за 2015 рік. Зокрема, обсяг доходів районного бюджету за 2015 рік становить 108341,8 тис.грн., з них по спеціальному фонду – 2010,2 тис.грн., обсяг видатків – 106570,7 тис.грн., з них по спеціальному фонду – 2938,3 тис.грн., по кредитуванню – 91,4 тис.грн.

  Наступним питанням депутати розглянули проект змін до рішення про районний бюджет на поточний рік. Марчук М.В., начальник фінансового управління райдержадміністрації, зазначив, що за станом на 01 січня 2016 року обсяг вільного залишку коштів районного бюджету становить: по загальному фонду – 3239,876 тис.грн., а по спеціальному фонду – 328,714 тис.грн. У проекті рішення було запропоновано частину коштів вільного залишку спрямувати на фінансування окремих видатків, зокрема: на охорону здоров’я – 116,2 тис.грн., на освіту – 546,9 тис.грн., а також на виконання районної соціальної програми «Турбота» – 110,0 тис.грн., районної програми «Мобільний соціальний офіс» - 22,5 тис.грн., програми підтримки комунального закладу «Оратівська районна соціальна аптека» - 100,0 тис.грн. та на виконання обласної програми «Власний дім» - 10,0 тис.грн.

  Заступник голови районної Ради Чугункін О.П. звернув увагу на необхідність запланувати кошти у вигляді співфінансування участі у конкурсах проектів розвитку територіальних громад. Голова комісії Кириленко Г.В. також запропонувала збільшити асигнування на районну Раду. У результаті обговорення депутати підтримали пропозиції і погодили зміни до районного бюджету з урахуванням доповнень до проекту рішення.

  Після цього комісія узгодила зняття з контролю рішень районної Ради у зв’язку із закінченням терміну їх дії.

 Також депутати підтримали ініціативу районної Ради взяти участь у обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад шляхом співфінансування з районного бюджету у обсязі 100,0 тис.грн. проекту впровадження енергозберігаючих технологій (заміна вікон).

  Зазначені питання комісією запропоновано внести питання на розгляд сесії районної Ради.

  Останнім депутати обговорили проект програми забезпечення виконання Оратівською районною державною адміністрацією делегованих повноважень на 2016-2017 роки, представлений Марчуком М.В., начальником фінансового управління райдержадміністрації. Більшістю голосів було доручено виконавчому апарату районної Ради провести правову експертизу проекту програми і надати комісії висновки для розгляду на наступному засіданні.