Семінар-нарада з питань детінізації

  9 жовтня у актовій залі районної Ради відбулась семінар-нарада з питання детінізації відносин у сфері зайнятості населення. Нараду спільно вели голова районної Ради Галина Лошак, голова РДА Олег Чугункін, начальник Немирівського управління ГУ ДФС у Вінницькій області Лілія Пастушенко. У нараді взяли участь голови, секретарі та бухгалтери органів місцевого самоврядування, представники Пенсійного фонду України, структурних підрозділів райдержадміністрації. 

  Під час наради начальник Немирівського управління ГУ ДФС у Вінницькій області зазначила, що у районі проводилась широка роз’яснювальна компанія щодо неприпустимості допуску до роботи найманих працівників без оформлення з фіскальною службою трудових відносин, виплати заробітної плати не нижче мінімальної та негативні наслідки виплати заробітної плати “в конвертах”. Проходитимуть перевіркищодо виявлення неоформлених найманих працівників, маскування трудових відносин під виглядом інших форм діяльності та інше. за порушення трудового законодавства у 2018 році для роботодавців передбачені чималі штрафи, а саме за одного неоформленого працівника  - штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат, а це 111 690 грн. Також Лідія Пастушенко акцентувала увагу на необхідності покращення взаємодії органів місцевого самоврядування та органів ДФС щодо контролю за додержанням законодавства про працю.

  Начальник Оратівської державної інспекції Любов Дмитрик порівняла характеристику ставки на податок з нерухомого майна у розрізі сільських рад. Закликала голів сільських рад затверджувати актуальні для даного часу податки  та допомогти органам ДФС в оподаткуванні доходів осіб власників земельних паїв, які розірвали орендні відносини (одноосібників).

  Учасники наради активно долучалися до обговорення  піднятих питань, радилися та вносили свої пропозиції щодо налагодження максимально ефективної роботи з детінізації економіки та легалізації виплати заробітної плати найманим працівникам. Адже розвиток населених пунктів безпосередньо залежить від ефективного наповнення місцевих бюджетів.