Шановне жіноцтво Оратівщини!

  Від імені районної Ради і від мене особисто прийміть найщиріші вітання у переддень першого весняного свята – Міжнародного жіночого дня 8 березня.

Це свято уособлює такі одвічні поняття як Сонце, Життя, Добро, які несуть велику життєдайну силу, носієм якої є Жінка.

Це свято єднає нас у одну родину, де головною фігурою була, є і довіку залишається Жінка, Мати, Берегиня. Саме її ласка і ніжність, любов і турбота постійно супроводжують усіх нас, підтримуючи і оберігаючи від усього лихого. Саме жінка в усі епохи надихала митців на прекрасні творіння. Однак, незважаючи на це, довгі століття у суспільстві і в сім’ї жінка залишалась безправною. І лише на початку двадцятого століття жінки змогли об’єднатися у боротьбі за економічну, соціальну і політичну рівність.

Нині практично в усіх країнах світу 8 Березня відзначають як свято жінки, як день боротьби жінок за свої права, як день солідарності жінок у боротьбі за мир.

Природною мудрістю, добротою, щедрістю, безмежним терпінням, працьовитістю і красою в усі часи славилися українські жінки. Саме ці якості допомогли українському народові у найважчі часи його історії зберегти родинне вогнище, винести непомірний тягар випробувань, у душевній чистоті зберегти нові покоління.

Висловлюю слова глибокої шани і вдячності жінкам старшого покоління, які у важкі воєнні та повоєнні роки боронили рідну землю від ворога, самовіддано працювали в тилу, винесли на своїх плечах тягар лихоліття, а в серцях – біль розлуки з рідними, які не повернулися з боїв. 

Сьогодні жінки беруть активну участь у всіх сферах життя, вносять неоціненний вклад у соціально-економічний розвиток нашого району і всієї країни, зі зброєю в руках захищають суверенітет і незалежність нашої держави. Серед вас є суспільні діячі і керівники підприємств та організацій, вчителі і лікарі, спортсмени і поліцейські, працівники культури і службовці.

Довгий час сумлінно працюють і досягають високих показників у тваринництві доярки Коротка Ніна Володимирівна та Широких Наталія Іллівна з Балабанівки, Кравчук Валентина Василівна з Великої Ростівки, Кулик Віра Степанівна з Медівки та багато інших трудівниць підприємств агропромислового комплексу.

Щиро люблять учні, поважають односельчани директорів шкіл Михайлюк Аллу Петрівну зі Скали та Довгань Таїсу Яківну з Животівки, Крук Світлану Дмитрівну, директора Кожанського навчально-виховного комплексу, завідувача Заруддянським дитячим садком Луцишину Ларису Володимирівну та багатьох інших.

Заслуженою повагою за високий професіоналізм і чуйність користуються Мойсюк Марія Михайлівна, лікар загальної практики – сімейної медицини, завідувачі фельдшерських пунктів Липовецька Любов Іванівна з Дібровинець та Нежура Ніна Макарівна з Животівки. Відданість справі і відповідальність демонструють Олофінська Марина Павлівна, старша медична сестра відділення екстреної медичної допомоги, Ярмола Катерина Миколаївна, лікар-ендокринолог, Вдовиченко Наталія Володимирівна, молодша медична сестра поліклінічного відділення центральної районної лікарні та багато інших жінок, котрі працюють у закладах охорони здоров’я району.

З натхненням розвивають аматорське мистецтво і народну творчість Бистріцька Ніна Григорівна, керівник народного аматорського фольклорно-етнографічного колективу «Кумасі» з Чагова, Жук Марія Гнатівна, керівник народного аматорського фольклорно-етнографічного колективу «Марічка» з Животівки, Шевчук Альона Леонідівна, директор Рожичнянського сільського будинку культури. Сприяють поінформованості населення сільські бібліотекарі Назарук Ольга Олександрівна з Лопатники та Бойко Любов Василівна з села Угарове.

Особливо приємно усвідомлювати, що у розвитку місцевого самоврядування Оратівщини значну роль відіграє наше славне жіноцтво. Серед очільників місцевих рад району 12 жінок. Завдяки відданості роботі та інтересам громади не вперше обрані на посади сільські голови Титоренко Ганна Мусіївна з Чернявки, Онищук Марія Михайлівна з Фронтівки, Вакулюк Тетяна Кузьмівна із Заруддя, Сербіна Тетяна Володимирівна з Новоживотова, Сігнаєвська Лариса Миколаївна із Стрижакова, Багінська Надія Борисівна із Рожичної.

27 жінок-секретарів працюють у селищній та сільських радах району. Серед них хочеться назвати Ямкову Надію Володимирівну, Врубль Галину Василівну, Костильову Валентину Михайлівну, Гуляєву Ганну Василівну, Новохацьку Катерину Олександрівну, Підвальну Галину Юхимівну.

Особливо активно працюють жінки-депутати у місцевих радах району Ліхоткіна Наталія Цезарівна та Святецька Олена Василівна з селища Оратів, Хом’ячук Ірина Володимирівна з Новоживотова, Цимбалюк Оксана Андріївна та Процюк Юлія Миколаївна зі Скоморошок, Бездітна Тетяна Леонідівна з Чернявки,  Галущак Надія Миколаївна з Чагова та інші. Взагалі у депутатському корпусі селищної та сільських рад жінок – майже половина, та п’ять депутатів-жінок у районній Раді.

Звичайно, неможливо у цій залі назвати всіх представниць кращої половини суспільства, котрі заслуговують найщиріших слів. Тож, користуючись нагодою, хочу подякувати всім жінкам, які сумлінною повсякденною працею утверджують авторитет органів місцевого самоврядування, державної влади, підприємств і організацій, забезпечуючи виконання важливих завдань на різних напрямках роботи. 

Особлива вдячність тим жінкам, які сьогодні разом із чоловіками стоять на передньому рубежі боротьби за територіальну цілісність нашої держави, жінкам-волонтерам. Велика шана матерям і дружинам, які чекають чоловіків та синів із фронту. Глибокі співчуття тим, хто втратив рідних. Ваша небайдужа й відповідальна життєва позиція нарівні з щоденною працею є справжньою запорукою миру, стабільності та відродження нашої країни.

І, незважаючи на все, що випало на долю, ви, жінки, завжди залишаєтеся мудрими, щедрими, доброзичливими, щирими, ніжними, благородними і великодушними.

Дорогі жінки!

Нехай у вашому серці палає любов і надія, а тривога і неспокій назавжди зникнуть. Нехай усміхається вам щастя, прихильною буде доля. Нехай кожна із вас щодня відчуває себе єдиною і неповторною.

Поваги і добра вам, радості, міцного здоров’я і щирого кохання.

Зі святом вас!

 

                                                                                                                                                                                    Чугункін О.П., заступник голови                                                    Оратівської районної Ради