Шановні воїни-інтернаціоналісти!

  У день виведення військ колишнього Радянського Союзу з території Афганістану, ми вшановуємо учасників бойових дій на території інших держав.

   Саме 15 лютого 1989 року було закінчено криваву і жорстоку афганську війну, яка тривала майже 10 років, яка стала важким випробуванням і трагедією для сотень тисяч людей - тих, хто безпосередньо виконував свій військовий обов’язок, і тих, хто безмежно довгими й тривожними днями і ночами чекав повернення своїх синів, чоловіків, батьків, друзів.

  Через афганське пекло пройшли понад 150 тисяч українських солдат. Загинуло більше чотирьох тисяч наших воїнів, близько восьми тисяч отримали поранення, понад шість тисяч є інвалідами.

  Окрім Афганістану українці з честю виконали свій військовий обов’язок у Лівані, Угорщині, Єгипті,  Іраку, Анголі, С’єрра-Ліоне, Чехословаччині, Ефіопії, Югославії, стали гідним прикладом людської відданості, героїзму та мужності.

 

  Цього дня ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих, які мужньо виконували бойовий наказ Батьківщини, але за її межами. Висловлюємо шану і подяку ветеранам трагічної афганської війни та українським воїнам-миротворцям за відвагу, честь і вірність присязі.

  Але через двадцять вісім років після кривавої афганської війни, доля знову перевіряє нас на міцність. Тисячі воїнів-інтернаціоналістів змушені були взятися за зброю і зараз захищають суверенітет і незалежність України, демонструючи високі моральні якості і вірність військовому обов’язку.

  Їх досвід, активна громадянська позиція, професіоналізм й надалі служать ствердженню миру і злагоди на благодатній українській землі.

  Вони, як ніхто знають справжню ціну війни і миру. І як ніхто вміють дорожити сьогоднішнім днем, усвідомлюють свою відповідальність за майбутнє і за долю прийдешніх поколінь.

  Дякуємо усім ветеранам-інтернаціоналістам за їх вірне служіння Батьківщині і готовність до її захисту, за піклування про родини загиблих побратимів, за достойний взірець патріотизму для молодого покоління.

  У цей пам’ятний день бажаємо усім міцного здоров’я і мирного неба, добра і злагоди, достатку і довголіття, віри у світле майбутнє нашої держави.

         Слава Україні! Слава героям!