Спільне засідання районних комісій

   11 липня відбулося спільне засідання 3 постійних комісій районної Ради: з питань освіти, культури і спорту, роботи з молоддю, з питань економічного розвитку і бюджету та з питань регулювання комунальної власності, земельних ресурсів та благоустрою населених пунктів. У засіданні взяли участь члени комісій, заступник голови районної Ради Олег Чугункін, перший заступник голови РДА Василь Поліщук, заступник голови РДА Василь Палюра, начальник відділу освіти РДА Федір Барановський, голова селищної ради Ігор Барський та інші запрошені начальники структурних підрозділів РДА, директори шкіл. Вів засідання голова депутатської комісії з питань освіти, культури і спорту, роботи з молоддю Микола Мотузюк.

  Під час проведення засідання останньої сесії районної Ради виникли питання, що потребували додаткового вивчення, а саме:

  • про реорганізацію навчально-виховного комплексу “Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІ ступенів с.Велика Ростівка”;
  • про припинення виконання функцій основної школи Юшківецькою філією загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів смт Оратів.

  Начальник відділу освіти РДА повідомив про те, що у Великоростівецькій школі  у 2017-2018 навчальному році навчатиметься 33 учні, з них 13 – в початковій школі, 20 – в основній. Питання реорганізації навчального закладу постало з тієї причини, що не було фахівців з іноземної мови та української мови. На сьогоднішній день заклад забезпечений педагогічними кадрами.

  Також за інформацією, наданою очільником освітянської галузі району, стало відомо що в Юшківецькій філії у  2017-2018 навчальному році навчатиметься 27 учнів. За пропозиціями депутатів співфінансування здійснюватиметься місцевою сільською радою. Депутати під час засідання комісій проголошували за проект рішення, щодо припинення ж виконання функцій основної школи даним закладом, яке  відбудеться лише тоді, коли у ньому навчатиметься менше 25 учнів.

  Депутати розглянули подання відділу освіти РДА про подальшу життєдіяльність Підвисіцької школи. На 1 вересня 2017 року у школі навчатиметься 25 учнів. Але на даний час у приміщенні школи необхідно зробити ремонт даху та винести котельню із підвального приміщення, на проведення цих робіт необхідна чимала сума коштів, яких немає. До того ж, у перспективі кількості дітей дошкільного віку у населеному пункті, які згодом навчалися б школі, не вистачає.  Тому проголосували за ліквідацію школи. Діти з Підвисокого підвозитимуться до Фронтівської школи.

  Під час проведення засідання районний депутат Микола Пашківський запропонував депутатам скасувати рішення 19 сесії районної Ради 7 скликання про припинення виконання функцій основної школи Синарською філією загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів смт Оратів, так як у школі навчатиметься все-таки 25 учнів. Він звернувся з проханням, щоб в подальшому цей навчальний заклад залишався основною школою, а господарство, яке він очолює, надаватиме благодійну допомогу на продовженням роботи освітньої філії.

  Разом з цим, депутати ініціювали вивчити питання щодо передачі приміщень шкіл у разі ліквідації у власність місцевих сільських територіальних громад.

  Було розглянуте подання Оратівської селищної ради про надання згоди на прийняття у комунальну власність селищної об’єднаної територіальної громади об’єктів, що належать до спільної власності територіальних громад району, а саме:

  • Оратівську ЗОШ І-ІІІ ступенів із її філіями;
  • Оратівську дитячу музичну школу;
  • Оратівську дитячу юнацьку спортивну школу;
  • комунальний заклад “Оратівський районний будинок дитячої творчості”.

  При розгляді даного питання депутати вирішили передати у комунальну власність ОТГ лише Оратівську ЗОШ І-ІІІ ступенів із її філіями з врахуванням співфінансування із місцевих бюджетів.

  З усіх питань прийнято відповідні проекти рішень, що будуть розглянуті на засіданні сесій районної Ради 7 скликання.