Свято Водохреща у Рожичні

  19 січня увесь православний світ відзначає  велике християнське свято – Богоявлення Господнє, яке в народі називають Водохреща.

  Це свято здавен символізує очищення від усього нещирого і недоброго, свято світлих помислів та нових починань.

  Свята молитва, купання в холодній, майже крижаній воді, освячення води – основні обряди святкування Водохреща.

  Саме так відзначають останнє свято новорічно-різдвяного циклу, відоме ще як Йордан. Споконвіку люди вірять, що освячена вода набуває могутньої сили, дарує здоров’я, наснагу та довголіття. Тому й святять воду в кожному місті та селі, де є церква, а ще – купаються в ополонках, щоб бути здоровими увесь рік.

  Вшанували традиції і в селі Рожична. Організаторами свята виступила родина аграріїв-благодійників Виходзів: Василь Протасійович, Петро Васильович, Валентина Григорівна, Василь Петрович та Юрій Петрович. До організації свята долучився і в.о. старости Рожичнянського старостинського округу Надія Багінська, працівники клубних закладів сіл Рожична і Оратівка та місцева громада. 

  До свята готувалися ретельно  та відповідально. У ставку вирубали ополонку у вигляді хреста, облаштували ялинками територію. Продумали і про теплу роздягальню.

  Розпочав дійство отець Діонісій, він освятив та благословив  воду для купання вірян. 

  На свято прийшли не тільки місцеві, а й приїхали жителі навколишніх сіл. На запрошення організаторів голова районної Ради Галина Лошак теж відвідала рожичнянське свято. Взагалі,  десь близько чотирьох сотень людей взяли участь у такому чудовому дійстві. Більшість із них не злякалися крижаної води і, прийнявши заздалегідь рішення – зцілитися від хвороб, купалися в ополонці. Багато присутніх занурювались у крижану купіль уже не вперше. Спробували свої сили і багато новачків, які виявили бажання загартуватися.

  Після купання організатори пригощали рибною юшкою, теплим глінтвейном та іншими смаколиками.

  Зимовий настрій, гарне спілкування панували у Рожичні до закінчення свята.