У області обговорили питання об’єднання територіальних громад

  7 квітня в приміщенні обласної Ради відбулася нарада «Про стан добровільного об’єднання територіальних громад районів області», у роботі якої взяли участь перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, начальник управління організаційної та кадрової роботи апарату облдержадміністрації Іннеса Ратушняк, заступник директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Олександр Горба, заступники голів РДА, відповідальні особи з питань проведення консультацій щодо внесення змін до перспективного плану формування територій громад, заступники голів районних рад, міські та селищні голови.

 Інесса Ратушняк та Олександр Горба доповіли про стан добровільного об’єднання територіальних громад та результати фінансової децентралізації за 2015 рік і перший квартал 2016 року. У своїх виступах доповідачі акцентували увагу на тому, що на підтримку 158 об’єднаних громад України державою було виділено 3 млрд. грн. із Фонду регіонального економічного розвитку та 1 млрд. грн. цільової субвенції на розвиток інфраструктури громад. Ці кошти розподілялись між громадами пропорційно. Тому        5,6 млн. грн. державної субвенції виділено на розвиток двох обєднаних територіальних громад у Вінницькій області – Калинівської та Студенянської.     

 Сільський голова Студенянської об’єднаної територіальної громади Піщанського району Олексій Кирнасівський та міський голова Калинівської громади Анатолій Шамалюк поділилися з учасниками наради своїм досвідом у роботі в об’єднаній громаді. Вони об’єктивно визначили плюси та мінуси повсякденного життя керованих ними об’єднаних територіальних громад. Серед безперечних позитивних чинників економічного розвитку територій є повернення 60 % ПДФО на розвиток громади та надання цільової державної субвенції на розбудову інфраструктури. Зокрема, для Студенянської громади ці суми становили 1 млн 800 тис. та 1млн. 956 тис. відповідно. Показники Калинівської ОТГ, яка є значно потужнішою, становили: 26 млн. грн. поверненого ПДФО для м. Калинівки та        3 млн. грн для  с.Дружківки, плюс 1млн . 956 тис. від Мінрегіону. Піднімалось на нараді і досить болюче питання виборів старост ОТГ та їх повноважень.

  Важливих аспектів формування об’єднання територіальних громад у Вінницькій області торкнувся у своєму виступі Андрій Кавунець - директор регіонального ресурсно-інформаційного центру «Громади Вінниччини». Він зауважив, що головною ціллю об'єднання у громади - це наближення до мешканців послуг: охорони здоров'я, освіти, соціального забезпечення. Ще у минулому році усі райони Вінниччини надали пропозиції до перспективного плану формування територій громад Вінницької області. Лише у двох районах – Ямпільському та Оратівському надані пропозиції були з порушенням чинного законодвавства.                  

  Про стан справ у районах з питань добровільного об’єднання територіальних громад інформували районні уповноважені особи.

 У підсумкових рішеннях наради  посадовці  зауважили на тому, що на Вінниччині має активізуватись робота по формуванню ОТГ, згідно перспективного плану формування територій громад області, але, при цьому, і надалі зберігатиметься принцип добровільності.