У районі відбувся профспілковий семінар

  12 квітня відбувся районний семінар “Співпраця профспілкових організацій та адміністрації навчальних закладів і відділу освіти з питань соціально-економічного захисту освітян району” за участю голови районної Ради Галини Лошак, голови райдержадміністрації Надії Мельничук, голови Вінницької облорганізації Профспілки працівників освіти і науки України Сергія Пугачова, начальника відділу освіти райдержадміністрації Федора Барановського, головного юрисконсульта Вінницької облорганізації Профспілки Ольги Кутик,  голів первинних профспілкових організацій та керівників навчальних закладів району. З планом роботи учасників семінару ознайомила голова райорганізації Профспілки працівників освіти Майя Дубінецька. Також на початку роботи семінару привітали із днем народження Аллу Загороднюк, голову первинної профспілкової організації Осичнянської школи.

  Голова облорганізації Профспілки Сергій Пугачов у своєму виступі акцентував увагу присутніх на основних напрямках роботи Профспілки в умовах сьогодення та співпраці профорганізацій і адміністрації, що є запорукою стабільної роботи освітянської галузі. Зауважив, що при тих наявних проблемах в освіті, пов’язаних із фінансуванням, педагоги області мають великі досягнення: їхні учні є переможцями різноманітних конкурсів та олімпіад, навіть міжнародних. Він наголосив, що повинна бути співпраця усіх гілок влади для забезпечення педагогів відповідною заробітною платою та умовами праці. Сергій  Пугачов відмітив, що Оратівський район був і є тим регіоном, у якому створені умови для розквіту педагогічної ниви.

  Голова райдержадміністрації Надія Мельничук у питанні “Освіта – провідний напрямок діяльності Оратівського району” повідомила, що сьогодні однією із важливих  проблем  є створення якісних умов навчання.  З кожним роком зменшується кількість учнів у школах, тому актуальним є питання оптимізації навчальних закладів. При цьому ж головним завданням залишається соціальна захищеність педагогів.

  Про внесок територіальних громад району в розбудову освітянської галузі розповіла голова районної Ради Галина Лошак. Відмітила, що увесь депутатський корпус Ради переймається проблемами педагогів. У районі нині діє 5 освітянських програм задля підтримки, стимулювання та розвитку даної галузі, згідно з якими виділено з місцевого бюджету 750 тис. грн. на харчування учнів початкових класів та пільгових категорій, 170 тис. грн. – на оздоровлення дітей, 500 тис. грн. - для роботи з обдарованими й талановитими дітьми. Заплановано виділити 1 200 тис. грн. (при 50% співфінансуванні) на придбання двох шкільних автобусів. Відмітила ініціативність та активність селищної, сільських рад в участі в 13 обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад: із одинадцяти поданих проектів чотири спрямовані на реалізацію заходів з енерго- та ресурсозбереження навчальних закладів. Також завдяки реалізації чотирьох ПРООНівських проектів  відбудеться покращення умов у навчальних установах: школах сіл Якимівка та Новоживотів і дитсадках смт Оратів та с.Медівка. Проводиться робота щодо відновлення роботи дошкільного закладу у с.Рожична. А для того, щоб молоде покоління мало більш ширшу можливість  займатися спортом - одним із найбільш доступних способів підтримки і збереження здоров'я, то на сьогодні отримана домовленість про спільне використування приміщення спортивного залу спорткомплексу (смт Оратів),  що у власності ГУНП у Вінницькій області. На завершення свого виступу голова районної Ради, зауважила на необхідності об’єднання  зусиль усіх владних структур, територіальних громад для того, аби діти мали змогу  навчатися в школах, займатися в гуртках, брати участь у змаганнях та конкурсах, а педагоги були забезпечені належними умовами роботи.

  Начальник відділу освіти райдержадміністрації Федір Барановський повідомив про перспективи фінансування навчальних закладів району в нинішньому році, підкреслюючи невтішну ситуацію із наповнюваністю навчальних закладів та проблеми малокомплектних шкіл.

  Головний юрисконсульт облорганізації Профспілки Ольга Кутик розповіла про зміни у трудовому законодавстві, закликала працювати на засадах соціального партнерства, а також подякувала представникам районної влади за максимальне збереження шкільної мережі.

  На завершення роботи семінару було прийнято відповідні рекомендації.