У с. Заруддя відбулася церемонія перепоховання солдата Радянської армії

  19 червня у с. Заруддя відбулася урочиста церемонія перепоховання останків воїна  Радянської армії Бодяка Степана Констяниновича, який досі рахувався безвісти зниклим з 1944 року. Хвилююча подія зібрала керівників місцевої влади, ветеранів Великої Вітчизняної війни, пошуковців, представників установ, організацій, трудових колективів, учнів школи,вихованців дитячого садка, громадськість.

  У місцевій церкві УПЦ КП  благочинним отцем Андрієм проведено поминальну панахиду.

  Скорботною ходою всі учасники заходу пройшли селом до Алеї памяті.  Скільки літ пройшло, а пам’ять про тих, хто боронив рідний край, жива і невмируща.

  Траурний мітинг з приводу перепоховання останків воїна Радянської армії, який загинув у роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років відкрила голова  територіальної громади Тетяна Вакулюк та голова  районної державної адміністрації Надія Мельничук, яка зазначила, що напередодні чергової річниці Дня Скорботи  відбувається ця визначна подія. Сьогодні ми ще раз повернулися майже на 70 років назад, і завдяки небайдужим людям і волі громади проводимо церемонію перепоховання останків воїна Радянської армії, який захищав нашу землю. Дуже важливо, що на цьому місці поряд з ветеранами перебувають представники молодшого покоління, які, впевнена, назавжди запам’ятають цю подію і будуть розповідати про неї дітям і онукам, а також про те, що їм пощастило спілкуватися з живими учасниками Великої Вітчизняної війни. Саме завдяки, вам, шановні ветерани Великої Вітчизняної, воїнам - визволителям, ми завдячуємо блакиттю неба над головою та можливістю мирно працювати на благо рідної держави, - сказала у своєму виступі Н.Д.Мельничук. Слова вдячності адресувала членам Всеукраїнської громадської організації «Закінчимо війну», які займалися доправленням останків загиблого.  «Ми вклоняємося і віддаємо синівську повагу і вдячність живим і полеглим у кривавих боях тієї найжорстокішої в історії людства війни ветеранам Великої Вітчизняної за їхній героїзм і воїнську доблесть. Влада працює аби створювати сприятливі умови для життя ветеранів, щоб кожний був оточений турботою, увагою та пам’ять про їх подвиг залишилася навіки, а війна не закінчиться, допоки останній солдат не буде похований», - наголосила Надія Дмитрівна під час виступу.

 Свої слова подяки і вдячності висловила племінниця загиблого воїна Пасіченко Марія Василівна тим хто був причетний до пошукових робіт та перепоховання воїна.

  Саме тому надзвичайно важливою і цінною, не тільки у плані патріотичного виховання, є робота пошукових груп, які відновлюють пам'ять про загиблих. Люди, котрі боронили рідну землю, мають були поховані належним чином.

  У перепохованні, що пройшло з дотриманням Статуту Збройних Сил України, взяли участь міжрайонний військовий комісар М.К.Козенко та солдати строкової служби м.Гайсин.

   Односельчану, який  знайшов свій останній спокій у братській могилі, до підніжжя  лягли  квіти, як данина святої пам’яті нащадків.