Ухвалено районний бюджет на 2014 рік

30 січня 2014 року відбулася 27 позачергова сесія Оратівської районної Ради 6 скликання. Головував Володимир Петрович Токарчук, голова районної Ради, секретарем засідання обрано Монастирського Петра Михайловича, депутата районної Ради від Партії регіонів.

У роботі сесії взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Галина Колонюк, керівники окремих управлінь і відділів райдержадміністрації, представники засобів масової інформації тощо.

Присутні в залі вшанувати загиблих під час подій на майдані хвилиною мовчання.

 На розгляд сесії було внесено важливі для району і невідкладні питання, зокрема:

- про районний бюджет на 2014 рік;                                                                                                                                                                                                                             - про затвердження звіту про виконання районного бюджету за 2013 рік;                                                                                                                                                       - про зміни до рішення районної Ради 6 скликання ”Про районний бюджет на 2014 рік”.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Микола Васильович Марчук докладно проінформував присутніх про основні показники проекту районного бюджету на 2014 рік. Ці показники сформовані фінансовим управлінням райдержадміністрації згідно з встановленим порядком на основі бюджетних запитів розпорядників коштів районного бюджету, детально обговорені за участю розпорядників коштів і схвалені районною державною адміністрацією. Також запропонований проект бюджету попередньо погоджено постійною комісією з питань бюджету та президією районної Ради. Тож депутати одностайно затвердили районний бюджет на 2014 рік.

Також, заслухавши інформацію Марчука М.В., начальника фінансового управління райдержадміністрації, депутати затвердили звіт про виконання районного бюджету за минулий рік.

Після цього було ухвалено рішення про зміни до районного бюджету на 2014 рік. Зокрема, кошти вільного залишку було спрямовано на погашення кредиторської заборгованості, що склалася у бюджетних установах станом на 01 січня 2014 року.

Оскільки усі питання порядку денного попередньо були детально розглянуті на засіданнях профільної постійної комісії та президії районної Ради, то на пленарному засіданні їх розгляд у ухвалення відповідних рішень пройшли оперативно і конструктивно.

Після розгляду питань порядку денного за пропозицією депутата районної Ради від ВО «Батьківщина» Опалюка Анатолія Миколайовича обговорили суспільно-політичну ситуацію в країні. Виступили депутати Монастирський П.М., Кириленко Г.В., Опалюк А.М., Ломако В.М., Картовий П.М., Червінський І.Я., Дрогомерецький М.Д., Шевчук О.П. та Оратівський селищний голова Барський І.І.

Усі виступаючі були одностайні у тому, що представникам влади треба поступатися власними амбіціями і думати про людей. Не можна допускати кровопролиття, нищення будівель та майна тощо. Депутати підтримали скасування законів від 16 січня цього року, як конкретний крок до порозуміння. Необхідно далі рухатися шляхом домовленостей і компромісів, адже це єдиний шлях виходу з цієї глибокої суспільно-політичної кризи.