Урочистості до Дня Соборності України

  22 січня 1919 року здійснилася мрія багатьох поколінь українських патріотів – було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Це знакова подія в історії державотворення, яка стала фактично початком нової ери у процесі формування нації.

  Відзначення Дня Соборності України утверджує розуміння тривалого шляху боротьби за незалежність України. Це шана тим, хто своїми вчинками змінив хід історії та віддав життя за вільну, самостійну, європейську Україну.

  Із нагоди відзначення Дня Соборності України у районі проведено низку пам’ятних урочистих заходів.

 20 січня у залі районного Будинку культури відбулось урочисте зібрання.  У ньому взяли участь керівники району, делегації трудових колективів районних установ та сільських громад, представники громадських організацій, ЗМІ, вчительський та учнівський колективи Оратівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

  Із вітальними словами до присутніх у залі звернулися  заступник голови районної Ради Олег Чугункін, перший заступник голови райдержадміністрації Василь Поліщук, голова Оратівської ОТГ Ігор Барський. Зокрема,  Олег Чугункін у своєму зверненні наголосив, що “соборність – це наша сила, вона об’єднує  думкою, ідеєю, взаєморозумінням  та справою. Єдність для України сьогодні надзвичайно актуальна. Ми всі добре розуміємо, що наша країна не розділена. Немає окремої Східної чи Західної України, а маємо єдину державу і єдиний народ у Львові й Донецьку, Києві та Севастополі, Луганську та Ужгороді, Харкові та Вінниці, у сотнях містах, у тисячах селах. І якщо у той складний час Українська та Західноукраїнська Народні Республіки змогли об’єднатися, то сьогодні ми зобов’язані зберегти Україну, забезпечити її успішний розвиток задля щасливого та мирного майбутнього наших нащадків. Ми серцем і душею з тими, хто боронить нашу свободу на сході України. Пам’ятаємо тих, хто віддав своє життя задля нас та наступних поколінь”.

  Під час урочистостей було вручено Грамоти райдержадміністрації та районної Ради за проявлену мужність, відвагу, самовідданість, вірність військовій присязі учасникам антитерористичної операції : Любарському Івану, Паламарчуку Андрію, Куцак Степану, Богачуку Володимиру.  Також за високий професіоналізм та вагомий внесок у збереженні державного суверенітету районними грамотами відзначено директора Животівської ЗОШ І-ІІ ст. Довгань Таїсу, завідуючу Медівським ДНЗ Блонську Наталію, народно-фольклорні колективи “Марічка” (с.Животівка) та “Кумасі” (с.Чагів).

  Після нагородження захід продовжила концертна програма.

  Завершенням урочистостей став символічний “ланцюг єднання”, що простягнувся від площі Героїв майдану до пам’ятника Т.Шевченку. Повз “живий ланцюг” учасники зібрання пронесли жовто-блакитне знамено. Було покладено корзини квітів до пам’ятників загиблим воїнам в роки Другої світової війни та Тарасу Шевченку.

  Цього дня  у селищі Оратів відбувся районний фестиваль колядок та щедрівок. Більше двох десятків творчих колективів дарували різдвяні піснеспіви на сцені Будинку культури. Колядо-щедрівний передзвін лунав більше трьох годин, віншуючи присутнім у святковій залі щастя, добро та здоров’я.

  Під час фестивалю проходила благодійна акція збору коштів для учасників АТО. На зібрані кошти, а це 1 849 грн., буде закуплено та відправлено солодощі для земляків, що нині перебувають у зоні АТО.