Урочистості до Дня Соборності України

 21 січня у залі районного Будинку культури відбулось урочисте зібрання з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки  «Величний День Злуки».  У ньому взяли участь керівники району, депутати районної Ради, делегації трудових колективів районних установ та сільських громад, представники громадських організацій.

  Із вітальними словами до присутніх у залі звернулися  голова районної Ради Галина Лошак, голова райдержадміністрації Олег Чугункін, голова Оратівської ОТГ Ігор Барський. Зокрема,  Галина Лошак у своєму зверненні наголосила, що “оберіг Соборності у ці дні єднає Україну, як ніколи. Відбувається велике зцілення душі нашого народу, утвердження найважливіших цінностей майбутнього - це неподільність українських земель. Переконана, що територіальна цілісність України, навіки залишатиметься непорушною. Нині столітня об’єднавча подія скріплена Томосом, єдністю православної української церкви. Адже справжня соборність – це духовна злука всієї спільноти, що наблизить мир у всій Україні”.

  Під час урочистостей було вручено Грамоти районної Ради та райдержадміністрації  учасникам АТО, депутатам районної Ради та  представникам трудових колективів району.  Також, відповідно  до Указу Президента України від 07 грудня 2018 року № 416/2018 «Про присвоєння почесного звання «Мати-героїня»  головою районної Ради Галиною Лошак та головою райдержадміністрації Олегом Чугункіномвручено посвідчення та нагрудні знаки   «Мати-героїня»  Пиндик Оксані Михайлівні,  жительці с. Кошлани, матері, яка народила і виховує 5 дітей, та Брацюсі Олені Миколаївні, жительці с. Оратівка, матері, яка народила і виховує також 5 дітей.

  Після нагородження захід продовжила концертна програма.

   На завершення урочистостей учасники святкування, а також учні загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів смт Оратів вишикувались у вигляді слова «ДУША», що символізує Соборну Україну, та виконали Державний Гімн України.