В Івано-Франківську урочисто відбувся V Міжнародний фольклорний фестиваль етнічних регіонів України “Родослав 2016”

24-25 вересня 2016року  об 11:00 в Івано-Франківську, на площі Ринок відбулось урочисте відкриття п’ятого міжнародного фольклорного фестивалю етнографічних регіонів “Родослав”.

  Понад тисяч людей в національному вбранні зі всіх областей України з’їхались до Івано-Франківська, щоб взяти участь у святі. Окрім учасників з усіх регіонів України, на фестиваль також завітали гості з Польщі, Румунії, Словаччини, Латвії.

  Вінниччину представляв народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Марічка» Животівського СБК Оратівського району.

  Спершу учасники фестивалю поклали квіти до пам’ятника Івану Франку, після чого вирушили колоною по вулиці Незалежності, а потім – на площу Ринок. Дорогою вони могли поглянути на ярмарок майстрів декоративно-прикладного мистецтва із багатьох регіонів України, організований спеціально до фестивалю.

 Відкриття пройшло  урочисто під звуки народної музики. Перед присутніми виступили очільники міста та області, народний депутат України Анатолій Матвієнко, представники Польші та Латвії, представник міністерства культури України. Кожен виступаючий наголошував на важливості проведення фестивалю для об’єднання України.

“Проведення фестивалю – це чергова нагода презентувати наше Прикарпаття перед гостями зі всієї України та всіх європейських країн. Я сподіваюсь, що фестиваль дасть змогу ще раз показати наші прагнення щодо існування мирної України з європейськими поглядами, що ми – єдина нація, яка має бажання бути разом. Всім міцного здоров’я і Слава Україні!”, – сказав голова облдержадміністрації Олег Гончарук.

  Гості та учасники фестивалю мали можливість ознайомитися із творчістю 34 колективів. Приємно було відчувати атмосферу дружелюбності. Поряд колективи Луганської, Івано-Франківської, Одеської, Вінницької, Рівненської, Дніпропетровської, Черкаської,  Харківської, Чернівецької, Запорізької, Тернопільської та інших областей. Мали можливість відчути весь колорит української народної автентичної пісні.

  Схвальними вигуками «Браво» вітали народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Марічка» Животівського СБК. Один із самих поважних колективів фестивалю поряд із дитячими, молодіжними колективами ділився своїм своєрідним виконанням та пропагував культуру, звичаї та костюми свого пісенного, трудолюбивого краю.

 Колектив «Марічка» висловлює щиру вдячність за матеріальну підтримку Оратівській районній Раді, відділу культури і туризму райдержадміністрації, а також Волкотрубу С.М., Токарчуку В.П., керівнику Животівського цегельного заводу за надану можливість побувати у Прикарпатті та донести свою пісню у кожен куточок України.