Відбулась 7 сесія районної Ради 7 скликання

  1 серпня відбулась чергова 7 сесія районної Ради 7 скликання. Головувала на засіданні очільник районної Ради Галина Лошак. У роботі пленарного засідання взяли участь депутати районної Ради, заступники голови райдержадміністрації, начальники управлінь, відділів та служб райдержадміністрації, керівники територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, представники прокуратури, правоохоронних органів, селищний та сільські голови, працівники виконавчого апарату районної Ради, представники ЗМІ.

  На початку пленарного засідання голова районної Ради Галина Лошак прозвітувала про проведену роботу у міжсесійний період.

  На порядок денний засідання  сесії було винесено 27 питань, за пропозицією депутата Олега Чугункіна внесено на розгляд сесії ще одне питання – “Про контракт Демчишина В.Б.”.

  Депутати розпочали розгляд питань з питання “Про розвиток малого і середнього підприємництва у районі”. Інформацію з даного питання надав начальник відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Сергій Несварливий, який зазначив, що у 2015-2016 роках забезпечувалася реалізація ряду заходів районної програми розвитку малого та середнього підприємництва. Станом на 01.05.2016 року в районі нараховувалося 583 субєкти підприємництва, в тому числі, 71 юридична особа, 437 фізичних осіб-підприємців, 75 фермерських господарств, що загалом на 3,6% більше ніж на початку дії програми. Через Центр надання адміністративних послуг при районній державній адміністрації надано 12 456 послуг, Центром обслуговування платників податків при Оратівському відділенні Немирівської ОДПІ надано 16 208 послуг. З початку дії програми 12 осіб із числа безробітних отримали 279,6 тис.грн. одноразової грошової допомоги для започаткування підприємницької діяльності. Протягом дії програми фермерськими господарствами було залучено 9,7 млн.грн. кредитних ресурсів.

  Заслухавши інформацію завідувача комунальної установи “Оратівський районний трудовий архів” Ольги Кириленко про хід виконання заходів Програми розвитку архівної справи та збереження архівних фондів комунальної установи “Оратівський районний трудовий архів”, депутати прийняли рішення: при формуванні районного бюджету на наступний рік передбачити кошти на реалізацію цієї Програми.

  Потрібно передбачити кошти при формуванні районного бюджету і на підтримку комунального закладу “Оратівська районна соціальна аптека”. Про це зазначалось під час розгляду питання “Про реалізацію Програми підтримки комунального закладу “Оратівська районна соціальна аптека”. Основною метою Програми є забезпечення соціально незахищених верств населення району доступними та якісними лікарськими засобами і виробами медичного призначення. Зокрема, забезпечення належного економічно ефективного функціонування соціальної аптеки, забезпечення необхідними медикаментами сільських лікарських амбулаторій та ФАПів, зменшення вартості медикаментів для населення району. Тож сесією було прийнято рішення: з метою забезпечення належного економічного та ефективного функціонування соціальної аптеки відповідно до встановленого порядку розробити і подати для затвердження проект районної програми підтримки комунальної аптеки на наступний період.

  Одноголосно депутати прийняли рішення під час розгляду питань, що стосуються галузі охорони здоров’я. Зокрема, взявши інформацію головного лікаря ЦРЛ Миколи Садика “Про забезпечення виконання заходів і цільових програм у галузі охорони здоров’я населення району” до відома, депутати затвердили рішення: у зв’язку із закінченням терміну дії зняти з контролю: рішення 16 сесії районної Ради 5 скликання від 02.04.2008 року “Про районну програму “Репродуктивне здоров’я населення на період до 2015 року”  та рішення 29 сесії районної Ради 5 скликання від 25.02.2010 року “Про заходи щодо виконання обласної програми “Цукровий діабет” на 2010-2015 роки”. Було розглянуто та затверджено  районну програму “Майбутнє Оратівщини в збереженні здоров’я громадян” на 2016-2020 роки” з метою поліпшення якості надання медичної допомоги населенню, забезпечення ефективного розвитку системи охорони здоров’я, проведення структурних змін в медичній галузі, запровадження європейських стандартів забезпечення права громадян на медичну допомогу.

  На сесії заслухано звіт про виконання районного бюджету за І квартал 2016 року. Внесено зміни до рішення 3 сесії районної Ради 7 скликання від 30.12.2015 року “Про районний бюджет на 2016 рік” (зі змінами)”. Зокрема, збільшено видатки загального фонду районного бюджету: відділу освіти райдержадміністрації для виплати заробітної плати – на 300,000 тис.грн.; центральній районній лікарні – на 430,000 тис.грн., в тому числі на заробітну плату – 300,000 тис.грн., на медикаменти – 40,000 тис.грн., на зубопротезування учасників АТО – 10,000 тис.грн.; Центру первинної медичної допомоги – на 165,000 тис.грн., в тому числі на заробітну плату – 100,000 тис.грн., на медикаменти – 35,000 тис.грн.  Також за внесеними депутатськими пропозиціями затверджено виділення коштів: у сумі 20,000 тис.грн. на реалізацію районної цільової програми “Молодь Оратівщини”; у сумі 25,000 тис.грн. на реалізацію районної цільової програми роботи з обдарованими дітьми та молоддю на 2013-2017 роки”;  у обсязі 14,5 тис.грн. на виконання районної програми розвитку архівної справи. Внесено зміни до районної цільової соціальної програми “Турбота” на 2016-2020 роки, а саме, збільшити у 2016 році обсяг фінансування у обсязі 30,000 тис.грн. відповідно до пункту 9 Програми “Забезпечити надання матеріальної допомоги за заявами громадян та згідно з розпорядженнями голови райдержадміністрації”.

  Сесією прийнято рішення з ряду питань щодо регулювання комунальної власності:

 • “Про Статут Оратівської центральної лікарні”;
 • “Про структуру і штатну чисельність працівників Оратівської центральної лікарні”;
 • “Про структуру і штатну чисельність працівників загальноосвітніх навчальних закладів Оратівського району”;
 • “Про дозвіл на оренду приміщень Оратівської центральної районної лікарні”;
 • “Про передачу майна у комунальну власність територіальної громади с.Сабарівка”;
 • “Про передачу майна Оратівської районної Ради”;
 • “Про оренду приміщення у смт Оратів по вул. Героїв Майдану, 90”;
 • “Про оренду приміщення ФОП Колосенко Т.С.;
 • “Про розмір плати за оренду майна ФОП Кобялком О.О.”;
 • “Про розірвання договору оренди з Вінницькою обласною фітосанітарною лабораторією”;
 • “Про реєстр спільної власності територіальних громад Оратівського району” та  ряду питань щодо затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

  Розглянуто клопотання Оратівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) щодо звільнення від плати за обслуговування у відділенні соціальної допомоги вдома таких громадян: жительку с.Чагів Сидорвас Г.П., жительку с.Угарове Шатнюк Г.І., жителя смт Оратів Кириленка М.С., Жительку с.Кожанка Чирву А.А., жителів с.Якимівка Слободяник Г.П. та Слободяник О.Г., жительку с.Оратівка Щербу Л.П. Депутатами одноголосно прийнято рішення з даного питання.

  У результаті своєї роботи народні обранці місцевого представницького органу ухвалили проекти рішень з усіх питань порядку денного з внесеними змінами та доповненнями.

  В обговоренні питань засідання сесії активну участь взяли депутати: Олександр Шевчук, Галина Кириленко, Віктор Сандул, Іван Любарський та інші.

  У завершенні засідання сесії до районних депутатів звернувся головний лісничий Оратівського лісництва ДП “Іллінецьке” ЛГ Микола Бойко з проханням у наданні дозволу на будівництво вольєра площею 80 га для напіввільного утримання диких тварин в урочищі Балабанівське.  З метою збереження деяких видів диких тварин депутати погодили звернення лісничого.