Відбулася Всеукраїнська нарада-семінар для представників органів місцевого самоврядування

  Із 11 по 14 вересня у Затоці Одеської області відбулась нарада-семінар для представників органів місцевого самоврядування, що зоорганізована Українською асоціацією районних та обласних рад. Голова Оратівської районної Ради Галина Лошак взяла участь у даному заході.

  Спікери заходу – високопосадовці органів державної влади та експерти з різних галузей: Президент Асоціації УАРОР та голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житло-комунального господарства В’ячеслав Негода, директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак, Президент Національної академії державного управління при Президентові України Василь Куйбіда, заступник Голови Національного агенства України з питань державної служби Андрій Заболотний, експерти Програми «U-LEAD з Європою» Віра Козіна та Віктор Венцель  та інші.

  Під час наради-семінару було розглянуто та вивчено низку питань. Зокрема, піднімались питання стану реалізації та перспектив нормативного забезпечення децентралізації, медичної та освітньої реформи, комунальної власності, фіскальної політики, залучення інвестицій. Крім того, були обговорені питання залучення інвестицій та механізми реалізації енергоефективних проектів.

  Також у рамках наради-семінару проведений інтерактивний тренінг на тему «Оптимізація шкільної освіти», що організований шведсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні». Модерував практикум Айедер Сеїтосманов, експерт проекту.

  За результатами наради-семінару сформовано проект Резолюції, у якому акцентована подальша робота над законодавством, зокрема підтримка першочергових нормативно-правових актів, що забезпечить динамічний розвиток децентралізації та місцевих рад. Не оминули увагою й органи державної влади: напрацьовано пропозиції та звернення до таких суб’єктів. У пункті про звернення до ЦВК, аби колегіальний орган забезпечив можливість проведення виборів у ОТГ, задля вирішення нещодавно складеної ситуації з блокуванням таких у понад 100 потенційних громадах. Також у Резолюції наголошено на необхідності проведення низки навчальних програм для представників органів місцевого самоврядування та широкій комунікаційній роботі.