Відкриття храму на храмове свято в Оратівці

  Молитва українською мовою вперше прозвучала у храмі Воздвиження Чесного Хреста села Оратівка, який збудований силами громади та мецената, керівника агропідприємства “Ескіт” Петра Виходзя. Божественну службу провели священнослужителі УПЦ КП.  Така подія відбулася 27 вересня, якраз на відзначення релігійного свята Воздвиження Чесного і Животворного Хреста Господнього, або, як кажуть у народі, “Здвиження”.

  Збудована церква за дуже короткий термін – майже рік, і нині тривають будівельні роботи. Отець Діонісій, місцевий священик, бере активну в будівництві святині. Він був й ініціатором проведення богослужіння у ще незавершеному приміщенні церкви. Напевне, він не помилився, адже до храму прийшло багато людей, як і з Оратівки, так із ближніх сіл. Особливістю служби була й ікона, якій понад 200 років.

  На відкриття храму завітали голова районної Ради Галина Лошак, яка, вітаючи присутніх на службі, відмітила, що церква у селі повинна бути, куди кожен може прийти і подякувати Богу за особисте, за Україну та за мир у державі. Вона подякувала жителям села та меценатам за зведення святині.