Відкриття персональної виставки творчості Сергія Бугая

  12 лютого, у перший день Масниці, у районному краєзнавчому музеї відбулось відкриття персональної виставки талановитого художника, майстра декоративного розпису, збирача старожитностей Сергій Бугая, вихідця із села Човновиця. В експозиції виставки “Із глибини віків... до наших днів” презентовано більше 100 експонатів, як власних робіт, так і предметів побуту та одягу  української минувшини.

  На відкриття завітали голова та працівники виконавчого апарату районної Ради, представники Човновицької громади села, ЗМІ та усі ті, хто поважає творчість талановитого земляка. Майстерності  образотворчого мистецтва навчився у Вінницькому вищому професійному училищі №5. Нині ще й займається дослідницькою роботою щодо зразків традиційного декоративного розпису, що характерне для Східного Поділля. З жовтня 2014 року Сергій Бугай працює у Вінницькому обласному центрі народної творчості на посаді провідного методиста з виставкової діяльності. У творчому доробку Сергія Бугая нараховується більше 1200 робіт. Переважно – це декоративний розпис, а також – писанки, ікони, вишивки, витинанки. Його роботи були представлені на сільських, районних, обласних  та всеукраїнських культурно-мистецьких заходах. За своїм ескізом, у 2015 році, майстер розписав двометрову писанку, яка представляла Вінниччину на IV-му Всеукраїнському фестивалі писанок в м.Києві, забезпечивши області ІІ місце в номінації «Регіональна писанка». Також був учасником Всеукраїнського фестивалю писанок у 2016 і 2017 роках. Сергій Бугай дає майстер-класи з декоративного розпису дітям художніх шкіл та студій образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва області. В процесі навчання діток, молодий майстер передає не тільки своє вміння, але й любов до українських традицій та до рідної землі. 

  З вітальним словом до винуватця заходу звернулась голова районної Ради Галина Лошак, зауваживши: “Твори Сергія настільки глибокі, наскільки глибока його молода душа. Гадаю, що ціннішого аніж його твори немає. Впевнена, що у  близькому майбутньому виставки нашого земляка будуть відвідувати високопосадовці країни. А Україну будуть пізнавати по творах Сергія Бугая, бо це надто талановита людина, яка любить свою країну”.

  Линули гарні побажання на адресу митця і від голови Човновицької сільської ради Ганни Сокур, в.о.начальника відділу культури та туризму РДА Світлани Царук, директора краєзнавчого музею Ольги Василенко, директора районного Будинку культури Тетяни Ліванської, від директора Човновицького Будинку культури Олександа Пенькового, бібліотекаря Човновицької бібліотеки Надії Бойченко та, звичайно, від батьків Сергія Бугая. Усі бажали молодому художнику творчих злетів та реалізації задумів.

  Народний фольклорний колектив “Кумасі” теж завітав на виставку та подарував Сергію та усім присутнім у музейній залі веселі наспіви Масниці.

  Самі ж відвідувачі виставки отримали велике задоволення на тільки від побаченого, а й від почутого від самого митця, Він так захоплююче розповідав факти із історії України, рідного краю і навіть своєї родини, демонструючи при цьому власні роботи чи роботи із колекції, що три години зустрічі збігли, як одна мить.